Gleditsia triacanthos 'SUNBURST'

Gleditsia triacanthos
Gleditsia triacanthos 'SUNBURST'
dřezovec trojtrnný
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-9m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Dřezovce jsou velmi elegantní stromy. Původní druh má název trojtrnný, neboť po jeho kmeni jsou rozsety poměrně ostré trny v počtu 3, někdy více. Zahradní a šlechtěné odrůdy byly těchto trnů zbaveny a pyšní se různě barevnými listy a rozdílným tvarem a velikostí stromu.

Dřezovec Sunburst je středně vysoký strom roubovaný většinou na patce, takže celá rostlina už je bez trnů. Pěstuje se nejčastěji s větvemi již od země nebo jako strom s kmenem o výšce cca 2m a korunou, přičemž rostlina si neustále tvoří podél holého kmene očka, ze kterých raší listy. Ty se zjara odstraňují, aby sílila koruna.

Opadavé listy mají až 20 cm, jsou velmi atraktivní, 1-2x zpeřené a připomínají list kapradiny. Jejich barva je jasně žlutá, když raší a mění se na světle zelenou až trávově zelenou v létě. Olistěný strom působí velmi exoticky a v teplejších oblastech se právem řadí k okrasám zahrad hned vedle palem a barevně kvetoucích keřů. Květy jsou drobné jehnědy, málo nápadné pro člověka, zato velmi vábivé pro hmyz, jsou totiž medonosné a voní po perníku. Pokud nové listy začnou dužnatět, zčervenají a vytvoří se z nich malé slzičky, ošetřete rostlinu systemickým přípravkem proti cizopasníkům, např. Mospilanem. Jedná se o určitý druh larev, kterým dřezovec chutná.

Tento dřezovec během 20 let nedoroste výše než cca 5 metrů. Větve rozkládá spíše do stran a tvoří tak zprvu vodorovná patra, která časem narostou do tvaru širokého V. Vzhledem ke své mrazu-odolnosti si zaslouží být více sázen i u nás. Snáší jakoukoli půdu a znečištěné ovzduší, ale odvděčí se vám za zem bohatou na živiny většími a jasněji vybarvenými listy. Plně mrazuvzdorný (do min. -37°C).

Poslední revize 08-12-2008.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Gleditsia triacanthos  'SUNBURST' výška kmene 190-200 cm, obvod kmene 10-12 cm, šířka koruny 70-80 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Sophora japonica 'WINTER GOLD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.