Quercus rubra 'MAGIC FIRE'

Quercus rubra
Quercus rubra 'MAGIC FIRE'
dub červený
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 8-15m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 4-8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ světle zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled foto
Duby neodmyslitelně patří do naší krajiny, ať už pocházejí z Ameriky, Asie nebo jižní Evropy. Lemují naše rybniční hráze, zdobí smíšené lesy a zvláštní druhy a kultivary se těší oblibě ve velkých parcích a botanických zahradách. Dub červený se někdy nazývá dubem americkým, neboť pochází ze severovýchodní části USA a Kanady. Díky svému původu je velice otužilý a jak tomu často v případě silně mrazuvzdorných stromů bývá, je i velmi vysoký. Přesto se najdou odrůdy, jež se vejdou i do středně velké zahrady.

Magic Fire je vyhledávaná a často i špatně dostupná odrůda dubu červeného. V kontrastu ke svému jménu nabízí od jara do léta zářivě žluté až žlutozelené listy, které se na podzim barví do máslově žluté až jantarově oranžové, ale nečervenají. Jsou opadavé, 15-20 cm dlouhé, nápadně vykrajované do 7 až 11 špičatých cípů a mladé větvičky zjara i na podzim červenají. Květy jsou žlutozelené jehnědy, které se tvoří v květnu a tvoří alergenní pyl.

Roste středně rychle do zprvu pyramidální koruny, která se s věkem zaobluje do téměř kulaté a nabízí příjemný stín. Někdy je dobré mladším stromům korunu založit, aby co nejdříve vznikla pevná kostra s nejsilnějšími větvemi přibližně stejně daleko od sebe. V zahradách dorůstá mezi 8-10 metry a v parcích a volných prostranstvích s možností širokého růstu kořenů umí až 15 m do výšky při asi poloviční šířce.

Tento dub není náročný na půdní podmínky, ale na rozdíl od ostatních je více citlivý na vápno v půdě, dopřejte mu proto neutrální či mírně kyselou zem. Nesnáší mokro, ale vlhko mu dělá dobře, i když je velmi odolný suchu, jakmile zakoření. Nově vysazené stromy je nutné na 2-3 roky vyvázat k opoře. Snáší městské znečištění. Kořeny jsou silné hlavně poblíž kmene a pokud je strom vysazen příliš blízko nezpevněného chodníku, může jej nadzvednout, ale v městech s pevným zadlážděním či silnicí poblíž nemá problém. Zvládá i posypové soli. Plně mrazuvzdorný do cca -40°C.

Poslední revize 01-01-2007; 02-02-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Quercus rubra  'MAGIC FIRE' výška 150-200 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Quercus robur 'CONCORDIA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.