Quercus rubra 'MAGIC FIRE'

Quercus rubra
Quercus rubra 'MAGIC FIRE'
dub červený
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-7m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled foto

Všichni známe nádheru majestátních dubů a málokdo z nás si vzhledem k velikosti své zahrady může podobný strom dovolit. To naštěstí neplatí pro tento výjimečný kultivar dubu červeného, jehož vzrůst se v českých podmínkách odhaduje na 5-7m. Tím pádem si i bez žebříku vychutnáte jeho nápadnou barvu hluboce špičatě laločnatých listů, která je zelená se zlatavým nádechem – nikoli panašovaná. Co tomuto stromu ještě přidá na atraktivitě je jasně červená barva nových výhonů a jako trumf přichází podzimní zbarvení, které celý strom prozáří máslově zlatožlutou barvou, viditelnou i z několika kilometrů. Právě pro dobré vybarvení listů potřebuje mírně kyselejší půdu, nikdy vápenitou, přestože není nijak náročný na obsah živin či konsistenci země. Má raději polostín, který mu umožní důrazněji zbarvit listy.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Quercus robur 'CONCORDIA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.