Pinus densiflora 'FASTIGIATA'

Pinus densiflora
Pinus densiflora 'FASTIGIATA'
borovice hustokvětá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
Rarity
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Borovice hustokvětá patří po zásluze mezi miláčky mezi borovicemi vůbec. Zejména pro svou světlejší barvu jehličí, které je povětšinou měkké a nepíchá. A máte-li rádi zvláštnosti a rarity, představujeme velmi málo rozšířenou varietu se sloupovitým růstem Fastigiata.

Borovice hustokvětá Fastigiata má vše, co se od ní (nejen podle názvu) očekává – svěže zelenou barvu tenkých jehlic, jež jsou příjemné na dotek a máte chuť je hladit až do úplného vyhlazení, a sloupovitý růst. Tato poměrně úzká forma, jež dorůstá v úplné dospělosti pouze něco málo přes metr do šířky, se výborně kombinuje do skupinových aranžmá s nižšími a rozkladitými keři, kterým dodá vyvýšený akcent. V malých zahradách bude samozřejmě krásná i jako samostatná solitéra.

Borovice nesnášejí mokrou půdu, potřebují dobře odvodněnou zem a spoustu slunce. Hnojit není potřeba. Odrůdu Fastigiata není nutné stříhat, ale je možné ji lehce tvarovat zalamováním nových výhonů zjara. Je potřeba mít na paměti, že po takovém zásahu bude hodně houstnout, může ztratit svůj štíhlý charakter a bude spíše baculatá. Je plně otužilá do min. -29°C a vhodná do venkovních kontejnerů.

Poslední revize 01-01-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus nigra 'PYRAMIDALIS'
Pinus wallichiana 'DENSA HILL'
Pinus strobus 'STOWE PILLAR'
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.