Acer negundo 'KELLY'S GOLD'

Acer negundo
Acer negundo 'KELLY'S GOLD'
javor jasanolistý
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Javor jasnolistý Kelly’s Gold pochází z novozélandské školky Duncan and Davies Nursery a představen byl v roce 1989. Mezi žlutolistými javory patří k průkopníkům syté barvy, jež na slunci netrpí na úpal. Kelly’s Gold raší zjara zářivě citrónově žlutými listy s růžovým přelivem a červenými řapíky, jež jsou uspořádané v typicky zpeřeném stylu jako u všech jasnolistých javorů. Podzimní barva je nevýrazná a listy po opadání rychle tlí, takže se není potřeba obávat náročného úklidu.

Kelly’s Gold roste o poznání pomaleji než rodičovský druh a snáze si drží kompaktní tvar. Tvar koruny je zakulacený, širší než vyšší. Starší rostliny nebo ty, jimž chcete dát tvar či je udržet menší, můžete jakkoli stříhat, nejlépe od konce podzimu do začátku jara, vždy v bezmrazém období.

Javor jasnolistý nevyžaduje žádnou péči. Je odolný silným mrazům, větru, suchu i dočasnému podmáčení. Netrpí na nemoci. Koruna je zprvu oválná a až s věkem nabývá na šířce a mění se na široce kulovitou. Snáší téměř jakoukoli, raději vlhčí ale dobře propustnou půdu. Pěstujte jej na slunci nebo jen s mírným přistíněním. Velice mrazuvzdorný až do cca -45°C.

Poslední revize 09-01-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Acer negundo 'AUREOMARGINATUM'
Sophora japonica 'WINTER GOLD'
Acer platanoides 'Prigo' PRINCETON GOLD
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.