Ilex (maximowicziana var.kanehirae) IMPALA®

Ilex (maximowicziana var.kanehirae)
Ilex (maximowicziana var.kanehirae) IMPALA®
cesmína Maximowiczova
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Cesmína Maximowiczova je vpravdě unikátní druh, původní na několika japonských ostrovech a na Taiwanu. V Evropě je známá spíše pod jménem ilex mutchagara a do širšího prodeje se vydává v roce 2013 pod daleko jednodušším obchodním názvem jako cesmína IMPALA®.

Mezi známými druhy se IMPALA® dá nejspíše přirovnat k cesmíně vroubkované, oproti které má o trochu větší list a rychlejší růst. Listy jsou stálezelené, 2-3 cm dlouhé, elipčité, lesklé, raší světle zelené a dozrávají do tmavě zelené na vínově vybarvených větvičkách. Roste poměrně pravidelně, vzpřímeně a bohatě se větví, což ji předurčuje stát se velmi elegantní rostlinou do stálezelených živých plotů. Stříhat se dá kdykoli od jara do začátku léta a lehké tvarování snese ještě do konce prázdnin.

Cesmína IMPALA® není nenáročná na pěstování, pokud jí vysadíte do kvalitní země. Má ráda středně živnou, mírně kyselou a nejlépe neustále vlhkou, propustnou půdu. Jakmile dobře zakoření, zvládá i letní přísušky. Pěstujte ji na slunci nebo v polostínu, v úplném stínu trochu ztrácí tvar a vybarvení. Netrpí na choroby. Mrazuvzdorná je do cca -25°C, ale předpokládá se, že zvládne i o něco silnější mrazy. Pěstování ve venkovních nádobách jsme zatím netestovali.

Poslední revize 15-01-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Ilex crenata 'LATIFOLIA'
Ilex crenata  'CONVEXA'
Ilex crenata 'Icoprins11' DARK GREEN
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.