Ilex (maximowicziana var.kanehirae) IMPALA®

Ilex (maximowicziana var.kanehirae)
Ilex (maximowicziana var.kanehirae) IMPALA®
cesmína Maximowiczova
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Cesmína Maximowiczova je vpravdě unikátní druh, původní na několika japonských ostrovech a na Taiwanu. V Evropě je známá spíše pod jménem ilex mutchagara a do širšího prodeje se vydává v roce 2013 pod daleko jednodušším obchodním názvem jako cesmína IMPALA®.

Mezi známými druhy se IMPALA® dá nejspíše přirovnat k cesmíně vroubkované, oproti které má o trochu větší list a rychlejší růst. Listy jsou stálezelené, 2-3 cm dlouhé, elipčité, lesklé, raší světle zelené a dozrávají do tmavě zelené na vínově vybarvených větvičkách. Roste poměrně pravidelně, vzpřímeně a bohatě se větví, což ji předurčuje stát se velmi elegantní rostlinou do stálezelených živých plotů. Stříhat se dá kdykoli od jara do začátku léta a lehké tvarování snese ještě do konce prázdnin.

Cesmína IMPALA® není nenáročná na pěstování, pokud jí vysadíte do kvalitní země. Má ráda středně živnou, mírně kyselou a nejlépe neustále vlhkou, propustnou půdu. Jakmile dobře zakoření, zvládá i letní přísušky. Pěstujte ji na slunci nebo v polostínu, v úplném stínu trochu ztrácí tvar a vybarvení. Netrpí na choroby. Mrazuvzdorná je do cca -25°C, ale předpokládá se, že zvládne i o něco silnější mrazy. Pěstování ve venkovních nádobách jsme zatím netestovali.

Poslední revize 15-01-2014
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Ilex (maximowicziana var.kanehirae) výška 30-40 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Ilex (maximowicziana var.kanehirae) výška 50-70 cm, šířka 30-40 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Ilex (maximowicziana var.kanehirae) výška 100-120 cm, šířka 70-90 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Ilex crenata 'LATIFOLIA'
Ilex crenata  'CONVEXA'
Ilex crenata 'Icoprins11' DARK GREEN
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.