Dicentra spectabilis f. alba

Dicentra spectabilis
Dicentra spectabilis f. alba
srdcovka nádherná
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Srdcovka, nebo také srdíčka, je klasická trvalka českého venkova. Řadí se k těm bezproblémovým a zároveň nápadným trvalkám trošku staromódního stylu, přesto dostojí svému druhovému jménu spectabilis = nádherná. Srdcovka je středně vysoká rostlina s dužnatými, lehce přepadavými lodyhami, na nichž od května do června vykvétají jako srdíčka tvarované květy. Forma alba nese květy čistě bílé a je o něco mohutnější než její růžová sestra.

Listy jsou středně dělené, matné, 20-40 cm dlouhé, výrazně dělené a vykrajované jako listy dřevitých pivoněk. Plně vykvetlá srdcovka je tak bohatá, že vypadá spíše jako keř než jako trvalka, přesto pár týdnů po odkvětu listy začínají žloutnout a rostlina se ukládá k odpočinku. Můžete ji celou zastřihnout lehce nad zemí. Její kořeny jsou dužnaté a poměrně mohutné, přesto křehké, ale jakmile zakoření, na stanovišti vydrží mnoho let.

Srdcovka poroste v téměř jakékoli běžné zahradní půdě s dostatkem vláhy, ale nejhezčí bude v živné zemi neutrální až mírně zásadité reakce. Každoroční hnojení v období růstu stonků vám zaručí bohatě kvetoucí a zdravější rostlinu. Ve vlhké půdě má ráda plné slunce, ale lze ji pěstovat i ve stínu. V zemi, jež má tendenci vysychat, bude vždy potřebovat přistínit. Rostlina je mírně jedovatá. Mrazuvzdorná je spolehlivě do min. -34°C a údajně snese až -40°C.

Poslední revize 16-01-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Dicentra spectabilis
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.