Hydrangea quercifolia 'PEE WEE'

Hydrangea quercifolia
Hydrangea quercifolia 'PEE WEE'
hortenzie dubolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled foto
Hortenzie dubolistá patří k vyhledávaným kvetoucím rostlinám, neboť nabídne mnoho krásných atributů najednou: nezvykle tvarované listy, bohaté kvetení a atraktivní podzimní zbarvení listů. Pochází z jihovýchodní části USA a přestože přírodní druh není moc velký, šlechtitelé selektují odrůdy s ještě kompaktnějším habitem, jako je například tato.

Dubolistá hortenzie Pee Wee na první pohled nepřináší nic nového ve srovnání s ostatními odrůdami svého druhu. Ten důležitý rozlišující znak je zjevný až za pár let: je velice umírněná co do rychlosti růstu i tvaru. Pee Wee je totiž kompaktní odrůda, jež v dospělosti dosahuje pouze něco kolem jednoho metru do výšky i šířky. Nese opadavé, středně velké, tuhé, mělce vykrajované listy, jež lze tvarem přirovnat ke kombinaci listů dubu červeného a tulipánovníku. V sezóně mají čerstvě zelenou barvu a na podzim se mění na nápadně vínově červenou a takto vybarvené na rostlině vydrží přes 2 měsíce, než opadají koncem podzimu.

Květenství jsou středně velká, vzpřímená, složená z větší části ze sterilních květů – to jsou ty nápadné, smetanově bílé kvítky se 4 okvětními plátky, které se brzy mění na bledě růžovou a koncem léta hnědnou. Krom květů a listů je velmi atraktivní i odlupující se borka na starších rostlinách, kdy se obnažuje oranžová barva dřeva.

Pro pěkný tvar není potřeba stříhat. Pokud byste chtěli rostlinu jakkoli tvarovat, udělejte to okamžitě po odkvětu, aby si vytvořila dostatečně vyzrálé větvičky, které pokvetou v dalším roce. Hortenzie dubolistá pochází z vlhkých míst v přírodě, často roste poblíž vodních toků, kde její kořeny mohou být dočasně podmáčené. Pěstujte ji proto v rovnoměrně vlhké zemi, která bude přiměřeně živná. Dobře zvládá vysazení v těžkých půdách, kde poroste pomaleji. Nejspokojenější bude v polostínu, ale ve vlhké zemi se jí bude dařit i na plném slunci. Plně mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize: 28-01-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea quercifolia
Hydrangea quercifolia 'AMETHYST'
Hydrangea quercifolia 'RUBY SLIPPERS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.