Vita Natura

Vita Natura
Vita Natura
Přírodní substrát univerzální
Přírodní substrát pro organické (BIO) a ekologické pěstování

Přírodní substrát univerzální Vita Natura je vyroben ze směsi kvalitních rašelin přechodového, slatinného a vrchovištního typu, přírodní jílovité složky a organických hnojiv. Substrát neobsahuje průmyslová hnojiva. Je vhodný pro pěstování zeleniny, ovoce, květin a okrasných dřevin. Není vhodný pro kyselomilné rostliny.

• Struktura substrátu a další fyzikální vlastnosti zajišťuje dobrý přístup vzduchu ke kořenům, což příznivě ovlivňuje zakořeňování rostlin a rozvoj kořenového systému.

• Dobrá jímavost zásobní vody a příznivá záhřevnost i při nižších teplotách okolního vzduchu.

• Obsah jílovitých částic zvyšuje poutání živin a omezuje možnost jejich ztrát vyplavováním.

• Rašelina omezuje rozvoj kořenových chorob.

• Obsahuje potřebné množství základních i stopových živin.

Rozsah a způsob použití:

Substrát můžeme použit pro výsevy a předpěstování sadby, ale rovněž i pro přesazování a pěstování rostlin. Je vyhnojen na nižší až střední úroveň a svými vlastnostmi zajišťuje příznivé klíčení semen a dobrý růst mladých sazeniček. Též je vhodný pro balíčkovanou sadbu i pro plošné výsevy. Plošné výsevy není třeba po dobu pěstování přihnojovat. Balíčkovanou sadbu přihnojujeme podle požadavků pěstovaných kultur. První přihnojení nejlépe organickým hnojivem doporučujeme asi 3 – 4 týdny po výsadbě.

Výrobce: Rašelina a.s., Soběslav

Poslední revize: 13-03-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.