Erysimum 'FRAGRANT SUNSHINE'

Erysimum
Erysimum 'FRAGRANT SUNSHINE'
trýzel
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:stříbrná a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Trýzel je dřevitá trvalka, která se botanicky řadí mezi polokeře, neboť tvoří přízemní, dřevnatou konstrukci podobnou levandulím. Odrůda Fragrant Sunshine pochází z odrůdy Bredon a byla vyšlechtěna Davidem Ralphem Tristramem v anglickém Sussexu v roce 1994.
Fragrant Sunshine roste jako kompaktní minikeřík s výrazně stříbřitě modrozelenými listy, z jejichž středu vyrůstají stonky s poměrně velkými, sytě žlutými a úžasně sladce, jako fialka voňavými květy od května do července. Pokud se vám již nelíbí dlouhý stonek s květy pouze na vrcholcích, můžete ji opatrně sestříhat a nabídne další kvetení z postranních výhonů. Neopadavé listy jsou podlouhle kopinaté, matné, podlouhle kopinaté a s barvou květů krásně ladí.

Trýzel miluje plné slunce a vyžaduje dobře propustnou, spíše chudší půdu zásadité (vápenité) nebo neutrální reakce. Pouze takto je schopný přečkat zimy zóny 6. Jinak je vhodný pouze do zóny 7 a vyšších. Po odkvětu rostlinu ostříhejte o polovinu, aby si vytvořila nové olistění, zhoustla a sama sebe tak byla schopná chránit v zimě. V zóně 6 ji chraňte chvojím. Mrazuvzdorná spolehlivě do -18°C, se zimní ochranou do cca -23°C ve výborně propustné půdě.

Poslední revize 20-05-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Santolina chamaecyparissus
Erysimum 'BOWLES' MAUVE'
Artemisia 'POWIS CASTLE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.