Hebe 'WINGLETYE'

Hebe
Hebe 'WINGLETYE'
hebe
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ lila až fialová
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Wingletye je mrazuvzdorným zástupcem kvetoucích hebe vhodných do českého počasí. Jeho listy jsou sivě modrozelené, drobné, vejčité až elipčité, jeden jako druhý a vyrůstají podél tmavého, téměř hnědočerného stonku vzhůru jako mrakodrapy. Na jejich koncích se v květnu vytvoří množství maličkých poupátek, ze kterých se otevřou malebné kvítky sytě lila fialové barvy. Květenství jsou bohatá, na jednom stonku jich je více a vydrží kvést až do začátku července.

Tato odrůda pochází z roku 1970 a byla vyšlechtěna Grahamem Hutchinsem z County Park Nursery jako semenáček Hebe pimeleoides var glauco-caerulea. Takto bohatě kvetoucí hebe s dostatečnou mrazuvzdorností je poměrně vzácná kombinace. Navíc, Wingletye tvoří pěkné, husté keříky a neroste tak pomalu jako jeho ještě drobnolistější příbuzní. Po kvetení doporučujeme rostlinu lehce sestříhat, aby zhoustla a vytvořila pěkný polštář.

Hebe se pěstují na slunci či v polostínu ve výborně odvodněné, raději nepříliš humózní zemi, která by neměla vysychat – kůrový či jiný mulč je nutný během celého roku. Půdní reakce může být od mírně kyselé přes neutrální až do lehce alkalické. Hebe pochází z Nového Zélandu, tedy ze země s vysokou vzdušnou vlhkostí a mírnými zimami. Pro naše podmínky vybíráme pouze ty nejmrazuvzdornější, což jsou většinou druhy a odrůdy s malými listy a zakrslým vzrůstem. Sivolistá hebe jsou odolnější než sytě zelené druhy a tento druh zvládne české zimy vcelku dobře. Přesto je nejbezpečnější vysazovat jej na místech chráněných před ostrým větrem a přímým zimním sluncem. Zvládá teploty do cca -24°C. Během chladných zim je můžete ochránit bílou netkanou textilií nebo chvojím.

Poslední revize 10-06-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hebe 'COBB VALLEY'
Hebe pinguifolia 'SUTHERLANDII'
Thymus vulgaris
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.