Gleditsia triacanthos 'ELEGANTISSIMA'

Gleditsia triacanthos
Gleditsia triacanthos 'ELEGANTISSIMA'
dřezovec trojtrnný (beztrnný)
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Pokud znáte dřezovce (gleditsie), víte, že jsou to krásné a elegantní stromy. Dá se tutíž pochopit, že jeden výjimečný kousek to má i v názvu. Jmenuje se Elegantissima a je vážně něco extra.

Jedná se o menší keř, který má složené listy připomínající kapradinu, sice trochu drobnější než základní druh, ale hustota olistění je asi trojnásobná. Keř je tím pádem během celé sezóny pokryt jasně zelenou barvou zdravých lístků, které ve větru malebně poletují jako krajky na záclonách. Narozdíl od ostatních dřezovců je tento druh beztrnný. Běžná výška se pohybuje v rozmezí od 2 do 3m, kdy vše nad 3m se již považuje za exemplář, neboť přirůstá velmi pomalu. V Čechách zatím nebyla stanovena maximální výška dospělého stromu, přičemž věhlasná zahraniční arboreta uvádí max. 6m (tak za 50 let). Pokud jej budete potřebovat udržet v určité velikosti, jednou za cca 3-5 let jej můžete zastřihnout. Není náročný na půdu, pouze doporučujeme vyhnout se převápněné zemi. Je naprosto mrazuvzdorný i ve vyšších polohách.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.