Physocarpus opulifolius 'CENTRE GLOW'®

Physocarpus opulifolius
Physocarpus opulifolius 'CENTRE GLOW'®
tavola kalinolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Tavoly jsou populární opadavé keře, které nabízejí v mnoha kultivarech několik odstínů barev olistění a liší se i tvarem a výškou keře. Odrůda Centre Glow® pochází z Minnesoty z USA a vyšlechtil ji v roce 2002 Harold M.Pellett jako křížence mezi odrůdami Diabolo® a Dart’s Gold. Patent č. PP 16894 je z roku 2006.

Tavola Centre Glow® je výjimečná svými atraktivně zbarvenými listy, které jsou o něco větší než na mateřských rostlinách a nové jsou vybarvené do zvláštního odstínu zářivě měděné až červené a dozrávají do vínové barvy svrchu, přičemž spodek listu je zelený, podobně jako u odrůdy André.
Koncem jara kvete drobnými chocholíky bílých, medonosných květů, z nichž se tvoří atraktivní, granátově červené plody, které vydrží na rostlině až do opadání listů. Na podzim ukáží starší rostliny svou další parádu – nápadně se odlupující borku kmenů v podlouhlých slupkách ve spodní části keře.

Tavoly jsou velice nenáročné na údržbu i půdní typ. Kořenový systém je natolik houževnatý, že si najde cestu i tuhým jílem. Tmavě olistěné druhy nejlépe vyniknou v kompozici se světle zelenými až zlatožlutými listnatými keři nebo vysazené před světlou stěnu, kde bude barva listů kontrastovat s okolím či pozadím. Stříhání není nutné, protože sama výborně a hustě větví, ale je možné kdykoli od jara do začátku léta. Pro nejsytější barvu jí vyberte místo na slunci, ale spokojí se i se stinným umístěním. Je plně mrazuvzdorná do cca -40°C a vhodná do venkovních květináčů.

Poslední revize 30-06-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Physocarpus opulifolius 'ANDRÉ'
Physocarpus opulifolius 'SUMMER WINE'®
Physocarpus opulifolius 'RED BARON'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.