Malva sylvestris 'PRIMLEY BLUE'

Malva sylvestris
Malva sylvestris 'PRIMLEY BLUE'
sléz lesní
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled foto

Sléz lesní najdete i v naší přírodě v prosvětlených mýtinách listnatých lesů a na loukách s kamenitým podložím. Tato na živiny a vodu nenáročná trvalka je úžasná svým dlouhým kvetením, neboť začíná už na konci jara a pokračuje až do teplých a slunečných dnů podzimu. Primley Blue je již osvědčená odrůda s modrofialovými květy o pěti plátcích s výraznými fialovými žilkami od středů k okrajům. Listy jsou velmi podobné listům muškátů, jsou okrouhlé a mělce laločnaté.

Tato odrůda je sterilní, takže se květy nevysilují tvořením semen, o to déle vydrží čerstvé. Stonky jsou víceméně vzpřímené, ale rády se opřou o okolní rostliny nebo některé kratší si lehnou na zem. Vyvazování není nutné ani hezké, sléz Primley Blue vypadá nejlépe ve svém přirozeném, lehce poléhavém habitu.

Sléz má rád dobře odvodněnou, ale nevysychavou zem, dává přednost rovnoměrnému vlhku. Nejlépe se mu daří na plném slunci ve středně živné půdě, proto letní hnojení na podporu kvetení nebývá nutné, stačí dostatek sluníčka. Mrazuvzdorný do cca -30°C.

Poslední revize 20-08-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.