Tulipa (Darwin hybrid) 'BLUSHING APELDOORN'

Tulipa (Darwin hybrid)
Tulipa (Darwin hybrid) 'BLUSHING APELDOORN'
tulipán
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:oranžová a žlutá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Darwin hybridy vznikly křížením s původně divoce rostoucími tulipány z horských oblastí střední Asie (t.fosteriana). Pyšní se obrovskými květy, které mají před otevřením téměř perfektní pyramidální tvar, množstvím sytých barev a snad nejdelšími, pevnými stonky, ideálními k řezu. Dobře snáší i méně péče tzn. pokvetou dobře, i když je každý rok nebudete vyndavat ze země, pokud ovšem necháte listy plně uzrát a po odkvětu je neořežete.
Tulipány potřebují výživnou, dobře odvodněnou zem; plné slunce nebo polostín. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje cibule každý rok po odkvětu a zavadnutí listů vyjmout ze země a skladovat na suchém, chladnějším místě, v temnu. Sázejte je opět na podzim před mrazy, aby stihly dobře zakořenit, špičkami nahoru. Při každém sázení, pokud možno, jim vyberte jiné stanoviště. Nikdy nepoužívejte stejný, neočištěný nůž na řezání květin jiných kultivarů – nebezpečí zplanění. Vzdálenost cibulí při sázení: 12 cm, hloubka: 10 cm.

´Blushing Apeldoorn´ je další z Darwin hybridů s prodlouženou dobou kvetení a dlouhým, pevným stonkem, což jej předurčuje být výbornou řezanou květinou. Blush znamená červenat se a tento tulipán se na pozadí sytě až vanilkově žluté barvy opravdu nepravidelně červená v odstínech meruňkově oranžové.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.