Cryptomeria japonica 'GLOBOSA NANA'

Cryptomeria japonica
Cryptomeria japonica 'GLOBOSA NANA'
kryptomérie japonská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Jeden z nejkrásnějších jehličnanů, ideální nejen do japonských zahrad, je japonská kryptomérie. Existuje mnoho druhů a kultivarů. V tomto případě vám nabízíme velmi elegantní, zakrslou variantu s názvem Globosa Nana, objevenou v Japonsku v roce 1923 pod jménem Mitama-sugi.

Jedná se o velmi hustý jehličnan s kulatými větvičkami, kde jednotlivé jehlice směřují dovnitř, nikoli ven a keř je tak velmi příjemný a měkký na dotyk. Barva je jasně zelená při rašení a smaragdově zelená po zbytek roku kromě zimy, kdy získává modro-fialové až bronzové ochranné zbarvení proti chladu. Roste velmi pomalu, do tvaru koule, široké homole nebo bochníku.

Globosa Nana poroste téměř v jakékoli dobře odvodněné půdě. Pokud ji ale chcete mít krásnou, dopřejte jí živnou, středně lehkou zem, která nebude vysychat. Do zahrad, kde se nedbá na údržbu, se doporučuje do polostínu, ale pokud je v neustále vlhké, zamulčované zemi, dává přednost slunci. A pokud jste již mnohokrát slyšeli, že kryptomérie je v českých podmínkách špatně zimovzdorná a mrzí vás to, pořiďte si jednu a buďte svědky opaku. Naše zkušenosti jsou výborné, přestála i silnější mrazy pod -24°C. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte.


Poslední revize 09-02-2009.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Picea abies  'NIDIFORMIS'
Thuja occidentalis 'GOLDEN TUFFET'
Thuja occidentalis 'Mr BOWLING BALL'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.