Malus domestica 'TOPAZ'

Malus domestica
Malus domestica 'TOPAZ'
jabloň - pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Jsme hrdí na české šlechtitelské úspěchy a velmi rádi vám nabízíme tuto novou českou odrůdu pozdních jablek s názvem Topaz. Tato jabloň má všechna plus, která si snad dokážete představit. Krom dobrých plodů je odolná nemocem, pozdním mrazům a má vysoké výnosy.

Topaz plodí velká, kulatá jablka bohatě červeně žíhaná. Dozrávají od října, jsou velmi pevná a šťavnatá a při přímé konzumaci mají ostrou chuť, která se významně mění po několika týdnech skladování, takže na Vánoce máte vynikající sladké a šťavnaté, voňavé jablko. V dobrých skladovacích prostorách vydrží až do dubna.

Jabloně se stříhají v zimě, kdy se odstraňují vertikální větve a zakracují postranní. Plodí převážně na vodorovně vedeném dřevě. Je cizosprašná, takže je nutná další odrůda, která opyluje její květy. Dobrými opylovači jsou: Elstar, Fuji, Gala, Golden Delicious, Golden Reinette, James Grieve, Jonathan, Melrose, Otava, Pinova, Rajka, Rubinette, Rubinola, Spartan, Starking a další. Roste středně rychle a bývá přibližně stejně široká jako vysoká. Pro velké plody můžete v létě protrhávat. Mrazuvzdorná do min. -27°C.

Poslední revize 17-10-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus domestica 'STARKING'
Malus domestica (Boskoopské èervené, Boskoop Red) 'RODE BOSKOOP'
Malus domestica 'DELIKATES'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.