Lonicera crassifolia 'LITTLE HONEY'®

Lonicera crassifolia
Lonicera crassifolia 'LITTLE HONEY'®
zimolez tučnolistý
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ zlatá
DOBA KVETENÍ červen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Stálezelený zimolez crassifolia (tučnolistý) pochází z Číny a vyznačuje se malými ale velmi efektními, neopadavými, kulatými a velice lesklými listy. Jsou jako polité cukrovou polevou, v létě sytě zelené s vínovými okraji, na podzim a v zimě temně vínové celé. Little Honey® je nově vyšlechtěná odrůda z Holandska, která v červnu vykvétá bohatou násadou zlatavě oranžových květů, které sice nevoní, ale běžnému člověku je to vcelku jedno, protože by se musel ohýbat až k zemi – jedná se o plazivou/půdopokryvnou rostlinu.

Nové výhony tvoří poměrně rychle a dlouhé, ale pro pěkný tvar je doporučujeme ještě v půlce léta zastříhat, aby rostlina zhoustla a vytvořila pěkný polštář s listem vedle listu. Pokud jí nabídnete vertikální oporu, může se i plazit do výšky jako nepravá popínavka.

Tučnolistý zimolez je nenáročný na půdu, slunce i stín. Je dobře mrazuvzdorný do cca -24°C a může zvládnout dočasné výkyvy ještě o pár stupínků níže. Nesázejte jej do těžké, vododržné půdy.

Poslední revize 21-11-2014.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Diervilla sessilifolia 'LPDC Podaras' COOL SPLASH
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.