Lonicera crassifolia 'LITTLE HONEY'®

Lonicera crassifolia
Lonicera crassifolia 'LITTLE HONEY'®
zimolez tučnolistý
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ zlatá
DOBA KVETENÍ červen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Stálezelený zimolez crassifolia (tučnolistý) pochází z Číny a vyznačuje se malými ale velmi efektními, neopadavými, kulatými a velice lesklými listy. Jsou jako polité cukrovou polevou, v létě sytě zelené s vínovými okraji, na podzim a v zimě temně vínové celé. Little Honey® je nově vyšlechtěná odrůda z Holandska, která v červnu vykvétá bohatou násadou zlatavě oranžových květů, které sice nevoní, ale běžnému člověku je to vcelku jedno, protože by se musel ohýbat až k zemi – jedná se o plazivou/půdopokryvnou rostlinu.

Nové výhony tvoří poměrně rychle a dlouhé, ale pro pěkný tvar je doporučujeme ještě v půlce léta zastříhat, aby rostlina zhoustla a vytvořila pěkný polštář s listem vedle listu. Pokud jí nabídnete vertikální oporu, může se i plazit do výšky jako nepravá popínavka.

Tučnolistý zimolez je nenáročný na půdu, slunce i stín. Je dobře mrazuvzdorný do cca -24°C a může zvládnout dočasné výkyvy ještě o pár stupínků níže. Nesázejte jej do těžké, vododržné půdy.

Poslední revize 21-11-2014.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Lonicera crassifolia
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Diervilla sessilifolia 'LPDC Podaras' COOL SPLASH
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.