Calocedrus decurrens (libocedrus) 'AUREOVARIEGATA'

Calocedrus decurrens (libocedrus)
Calocedrus decurrens (libocedrus) 'AUREOVARIEGATA'
kalifornský bílý cedr
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-10m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a žlutá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Přestože kalifornský bílý cedr je jedním z nejvyhledávanějších jehličnanů jižních krajin (Itálie, Francie, Kalifornie), v našem podnebí se mu daří lépe. V létě sice potřebuje horké slunce hlavně pro probarvení svých zlatých listů, ale dává přednost chladným a vlhkým zimám. Roste pak kompaktněji a má hustší olistění bez tendencí k vyholování kmene.

Jeho listy (jehlice) jsou uspořádané na rovných větvích jako například u zeravů a cypřišků. V základu mají tmavě zelenou barvu a u této odrůdy jsou navíc obohaceny o sytě zlatožlutou barvu, která se neobjevuje jako občasné melírování, ale vybarvení vždy celé jedné větvičky.

Po přesazení a v první zimě, než dobře zakoření, mohou zejména žluté listy zhědnout, uschnout a odpadnout. Nic se neděje, rostlina si pouze zvyká na nové stanoviště. Pokud se toto stane již zakořeněné rostlině, zjistěte, zda není přeschlá na kořenech nebo naopak podmáčená.

Jinak se jedná o naprosto bezproblémový, neopadavý strom/keř, který roste vcelku rychle. Lze zjara tvarovat. Půdu snáší téměř jakoukoli kromě mokré a nepropustné. Netrpí na choroby ani škůdce. Nenechte jej v zimě vyschnout, takže pokud nemrzne a je sucho, zalijte jej. Plně mrazuvzdorný do -24°C a krátkodobě až do -29°C.

Poslední revize 21-01-2008.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Chamaecyparis nootkatensis 'GLORIA POLONICA'
Juniperus chinensis 'STRICTA VARIEGATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.