Calocedrus decurrens (libocedrus) 'AUREOVARIEGATA'

Calocedrus decurrens (libocedrus)
Calocedrus decurrens (libocedrus) 'AUREOVARIEGATA'
kalifornský bílý cedr
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-10m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a žlutá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Přestože kalifornský bílý cedr je jedním z nejvyhledávanějších jehličnanů jižních krajin (Itálie, Francie, Kalifornie), v našem podnebí se mu daří lépe. V létě sice potřebuje horké slunce hlavně pro probarvení svých zlatých listů, ale dává přednost chladným a vlhkým zimám. Roste pak kompaktněji a má hustší olistění bez tendencí k vyholování kmene.

Jeho listy (jehlice) jsou uspořádané na rovných větvích jako například u zeravů a cypřišků. V základu mají tmavě zelenou barvu a u této odrůdy jsou navíc obohaceny o sytě zlatožlutou barvu, která se neobjevuje jako občasné melírování, ale vybarvení vždy celé jedné větvičky.

Po přesazení a v první zimě, než dobře zakoření, mohou zejména žluté listy zhědnout, uschnout a odpadnout. Nic se neděje, rostlina si pouze zvyká na nové stanoviště. Pokud se toto stane již zakořeněné rostlině, zjistěte, zda není přeschlá na kořenech nebo naopak podmáčená.

Jinak se jedná o naprosto bezproblémový, neopadavý strom/keř, který roste vcelku rychle. Lze zjara tvarovat. Půdu snáší téměř jakoukoli kromě mokré a nepropustné. Netrpí na choroby ani škůdce. Nenechte jej v zimě vyschnout, takže pokud nemrzne a je sucho, zalijte jej. Plně mrazuvzdorný do -24°C a krátkodobě až do -29°C.

Poslední revize 21-01-2008.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Calocedrus decurrens (libocedrus) 'AUREOVARIEGATA' výška 120-140 cm, šířka 30-40 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Calocedrus decurrens (libocedrus) 'AUREOVARIEGATA'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Calocedrus decurrens (libocedrus) 'AUREOVARIEGATA'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Chamaecyparis nootkatensis 'GLORIA POLONICA'
Juniperus chinensis 'STRICTA VARIEGATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.