Magnolia x soulangeana

Magnolia x soulangeana
Magnolia x soulangeana
šácholan Soulangeův
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:sytě růžová a bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Magnólie
náhled fotonáhled foto

V roce 1826 uzřel světlo světa první květ této snad nejznámější magnólie. Podařilo se to francouzskému botanikovi Etienne Soulange-Bodin, který o 6 let dříve zkřížil m.denudata a m.liliflora. Květy jsou velmi voňavé, ve tvaru širokých tulipánů, zvenčí narůžovělé až slabě nachové s přechodem do bílé při horní části okvětních plátků, uvnitř vždy bílé a objevují se na rostlině bez listů. Poupata jsou poměrně velká, plstnatá a na rostlině se tvoří již ke konci předešlého léta. Dospělý keř může nést květy až 30 cm široké při plném rozevření. Jakmile dosáhne 6-8 let, kvete bohatě a spolehlivě každý rok. Široce vejčité až oválné listy jsou sytě až tmavě zelené, tuhé, mírně zvlněné a plně olistěný strom patří k nejhustším listnáčům vůbec. Do Čech byla dovezena poprvé v roce 1844, do Královské obory v Praze. Od té doby se česká a moravská města a parky mohou pyšnit touto bezpochyby nádhernou a otužilou dřevinou. Navzdory svým rodičovským rostlinám tento hybrid patří k nejrannějším kvetoucím stromům našeho klimatu. Vykvétá již v dubnu, proto doporučujeme najít jí místo, které není nejteplejší ve vaší zahradě, aby nevyrašila moc brzy a mráz jí nespálil květy. Zem potřebuje vysoce výživnou, mírně kyselou (přidejte rašelinu), neustále vlhkou, ale propustnou – v létě nutno pro udržení vlhkosti zamulčovat. Tato magnólie se rozroste v podstatně rozlehlý keř. Plně mrazuvzdorná.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Magnolia x soulangeana výška 175-200 cm, šířka 40-60 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM
Magnolia x soulangeana výška kmene 80-90 cm, obvod kmene 6-8 cm, šířka koruny 30-40 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Magnolia x soulangeana výška 160-180 cm, šířka 40-60 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Magnolia x soulangeana výška 160-180 cm, šířka 40-60 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Magnolia x soulangeana  výška 200-225 cm, šířka 80-100 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM


Podobné rostliny
Magnolia x soulangeana 'ALBA SUPERBA'
Magnolia x soulangeana 'BIG PINK'
Magnolia x soulangeana 'SUPERBA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.