Veronica austriaca ssp.tauricum 'ROYAL BLUE'

Veronica austriaca ssp.tauricum
Veronica austriaca ssp.tauricum 'ROYAL BLUE'
rozrazil rakouský
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ inkoustově modrá až modrofialová
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled foto

Rozrazil rakouský je absolutně nenáročná trvalka, která kvete každým rokem od prvních horkých dnů až do konce prázdnin. Odrůda Royal Blue nese sytě bouřkově modré květy se slabým modrofialovým přelivem. Vyrůstají na nízkých stoncích, jejichž spodní část je poléhavá a nad zemí ční pouze asi 20 cm. Lákají motýly.

Listy jsou středně zelené, podlouhlé. Rostlina tvoří husté, polštářovité trsy o šířce asi 45 cm. Po odkvětu je dobré ji o polovinu sestříhat, aby nevyholila prostředky trsů a netvořila semena, kterými by se nechtěně množila do dalších částí záhonu. Střihem po odkvětu docílíte i poměrně spolehlivého druhého kvetení na konci léta.

Rozrazil není náročný na půdu, ale protože to je skalková rostlina, nesnese těžký jíl a mokro. Nejlépe mu vyhovuje středně živná či chudá a dobře propustná půda, která nebude příliš vysychat. Ideální je slunné stanoviště, ale roste i v lehkém polostínu. Častější zálivkou v suchém létě si zajistíte zdravější růst. Plně mrazuvzdorná do min. -29°C.

Poslední revize 27-02-2015.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Veronica austriaca  'CRATER LAKE BLUE'
Veronica austriaca 'KNALLBLAU'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.