Acer platanoides 'CHARLES JOLY'

Acer platanoides
Acer platanoides 'CHARLES JOLY'
javor mléč
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ světle zelená
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Charles Joly je unikátní odrůda javoru mléče s velmi hluboce vykrajovanými listy, pročež lze velmi snadno zaměnit s japonským javorem. Jeho opadavé listy jsou poměrně velké - 10 až 15 cm široké, zjara a pak ještě několikrát do roka raší zářivě vínově červenou barvou, dozrávají do středně zelené a na podzim se zbarví do atraktivní jantarově oranžové. Roste vzpřímeně, nepříliš rychle a pěkně se větví, takže i bez řezu máte hustý keř či strom. Zjara kvete typicky javorovými zelenožlutými květy, po nichž následují plody s křidélky.

Výška je velmi závislá na prostředí, kde se pěstuje. V deseti letech může mít kolem čtyř metrů, ale pokud si přejete nižší keř, lze snadno stříhat - nejlépe na podzim či v bezmrazém období zimy, kdy nemá mízu ve větvích. Pravidelně tvarované keře této odrůdy vypadají opravdu velmi krásně.

Javor mléč není náročný na půdní typ, snáší i těžké půdy. Vyhovuje mu jakákoli, i chudší půda a stanoviště na plném slunci. Zálivka není nutná, pouze v prvním roce, než dobře zakoření, jej pohlídejte, aby nevyschl. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C, ale pravděpodobně i více a lze pěstovat i ve venkovních nádobách.

Poslední revize 14-07-2015.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer platanoides výška 100-125 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Acer platanoides výška 100-125 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Acer japonicum 'ACONITIFOLIUM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.