Campsis x tagliabuana DANCING FLAMES

Campsis x tagliabuana
Campsis x tagliabuana DANCING FLAMES
trubač Tagliabuanův
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Trubače jsou velmi krásné ozdoby letních zahrad, pergol, treláží, plotů a zídek, neboť jako poměrně rychle a snadno rostoucí liány umí během pár let vytvořit hustou kulisu zeleného olistění a množství květů po celé léto. I když na trhu už je červeně kvetoucích odrůd docela dost, zdá se, že stále ještě je co vylepšovat, proto je tu DANCING FLAMES.

DANCING FLAMES je velmi sytě červená odrůda trubače italského, tedy toho, který tvoří velké květy v hroznu a zároveň je u nás výborně mrazuvzdorný. Květ je zpočátku šarlatově červený a na plném slunci brzy tmavne do svítivé až tmavě červené. Vnitřek hrdla je žluté, ale není moc výrazný. Tuto odrůdu od jiných velkokvětých trubačů poznáte podle souměrně vykrajované "kytičky", tedy zakončení trubkovitého květy, kdy všechny cípy jsou téměř rovnocenné co do velikosti a od sebe dobře oddělené. Trubače nevoní, zato kvetou celé léto.

Opadavé listy jsou lichozpeřené, tmavě zelené, lesklé a velmi atraktivní. U trubače je nezbytný každoroční střih zjara po mrazech. Sestříhněte všechny loňské větve na 2 až 3 páry pupenů. Raší pozdě, mnohdy až ke konci dubna. Protože trubač kvete pouze na koncích nových výhonů, je žádoucí mít těch výhonů co nejvíce. Pokud chcete mít brzo bohatou korunu a oželíte brzké kvetení v jednom roce, můžete jej zastříhnout během konce května až června ještě jednou a to vždy za druhým nebo třetím párem listů. Tím si zajistíte bohaté větvení pro další roky při zachování silných větviček. Pěstujte jej u nějaké opory, kde se může přichytit přísavkami – dokáže se chytit i skla, aniž by jej poškodil.

Zem potřebuje neutrální až mírně vápenitou, dobře odvodněnou, ale většinou zakoření téměř všude, neboť jeho kořeny jsou hluboké a rostou rychle, proto ani za delšího sucha netrpí - najde vodu hluboko v zemi, takže jej nepřelévejte. Pokud hnojíte, používejte přednostně směsi na podporu kvetení a barvu listů. Prodáváme POUZE ROUBOVANCE, které pokvetou již v roce prodeje. Mrazuvzdorný do cca -29°C.

Poslední revize 17-08-2015
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Campsis x tagliabuana výška 175-200 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM
Campsis x tagliabuana výška 175-200 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Campsis radicans 'STROMBOLI'
Campsis x tagliabuana 'MADAME GALEN'
Campsis radicans 'FLAMENCO'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.