Prunus avium 'RUBY'

Prunus avium
Prunus avium 'RUBY'
třešeň chrupka
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Třešeň odrůdy Ruby patří k nejranějším chrupkám pěstovaným v Evropě. Přestože je málo známá, jedná se o velmi chutnou a sladkou odrůdu s velkými plody, jejichž barva při dozrání je tmavě rudá a má i červenou dužinu. Velmi šťavnatá a i když dozrává brzy (začátek července), vydrží dlouho na stromě. Je cizosprašná a pro opylení potřebuje jinou odrůdu třešně v okolí. Vhodné jsou odrůdy Van, Stella nebo Napoleon.

Roste středně rychle do široce vystoupavého tvaru a bývá menší velikosti než běžné třešně. Pomáhá tomu i vhodná volba podnože, která je většinou Gisela 5 nebo 6, popřípadě velmi oblíbená Colt. Má ráda lehce kyselou, vlhkou půdu, ale nezamokřenou, spíše hlinitopísčitou a plné slunce. Plně mrazuvzdorná do min. -27°C a má ráda české zimy a teplé jaro s nočním chladem.

Poslední revize: 22-10-2015
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus avium 'KORDIA'
Prunus avium 'STELLA'
Prunus avium 'VAN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.