Rhododendron 'SEPTEMBER FLAIR'

Rhododendron
Rhododendron 'SEPTEMBER FLAIR'
pěnišník
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá až oranžová až lososová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Rododendrony, azalky a mamoty
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rododendrony (pěnišníky) jsou spolehlivé, překrásně kvetoucí stálezelené keře pocházející z jihozápadní Asie, Himalájí, Severní Ameriky a dokonce Evropy. Z volně rostoucích druhů byly kříženy nové odrůdy, u kterých se neustále zdokonalují jejich přednosti. V polovině 20.století bylo zaevidováno již přes 10 tisíc kultivarů a jejich počet přibývá.

Úplně novou skupinou pěnišníků jsou hybridy, u nichž bylo zpozorováno a následně podpořeno vedle jarního i podzimní kvetení. September Flair je jedním z prvních v této oblasti, vyšlechtil jej Hans Hachmann již v roce 1985. Jedná se o skvostnou odrůdu, jež vzešla křížením odrůdy Hachmann's Marina a zvláštního poddruhu 'dichroanthum ssp scyphocalyx x griersonianum'. Nabízí dvojí kvetení - ve druhé půlce jara a na začátku podzimu (září až začátek října). Květy jsou široce zvonkovité, při otevírání jsou lososové až oranžové a vybarvují se do čistě žluté ve stylu druhu wardii, který byl jedním z jeho prarodičů. Neopadavé listy jsou kožovité, kratší, široce obvejčité, mírně lesklé a tmavě olivově zelené. Podzimní kvetení trvá asi 5-6 týdnů a je postupné. Abyste si užili jeho krásy naplno, pravidelně obírejte zvadlé květy, aby ty nově se otevírající měly pěkné pozadí bez vadnoucích starých, neboť se nachází ve stejném květovém trsu. Roste kompaktně a v 10 letech má něco přes půl metru na výšku ale téměř dvojnásobek do šířky.

Kořeny rostou mělce a nadále se rozrůstají pod povrchem země do stran, kde hledají živiny = nikdy je nesázejte příliš hluboko. Půdu potřebují kyselou (pH 4,5-5,5), bohatou na živiny, chladnou a neustále vlhkou. Ideální směs ke kořenům je rašelina smíchaná s lehkou, vápno-prostou zahradní zemí, zasypaná tlejícím listím či drcenou kůrou. Mrazuvzdornost zatím nebyla ověřena do hraničních podmínek, ale očekává se cca -23°C, možná ještě o něco více.

Poslední revize 04-01-2016
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Rhododendron 'SEPTEMBER FLAIR' výška 60-65 cm, šířka 50-60 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Rhododendron wardii 'GOLDKOLLIER'
Rhododendron 'MACARENA'
Rhododendron 'NANCY EVANS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.