Potentilla tridentata (sibbaldiopsis) 'NUUK'

Potentilla tridentata (sibbaldiopsis)
Potentilla tridentata (sibbaldiopsis) 'NUUK'
mochna trojzubá
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 1   (do -46°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Mochna trojzubá je nevšední a málo rozšířený druh této nenáročné a neopadavé dřevnaté trvalky. Přestože zařazení do rodu mochen již bylo vědecky vyvráceno a nahrazeno rodem Sibbaldia, ještě stále se uvádí původní pojmenování potentilla a vypadá to, že laický a zahradnický svět u něj ještě nějakou dobu zůstane. Pochází z východní Kanady a Grónska a ve volné přírodě roste i ve výše položených částech severovýchodní USA, kde se začíná řadit k ohroženým druhům. Tato odrůda byla vyselektovaná přímo v Grónsku a dostala jméno po jeho hlavním městě: Nuuk.

Nuuk je stálezelená, efektně kompaktní a bohatě kvetoucí odrůda mochny trojzubé. Jméno trojzubá se vztahuje k výrazně děleným listům, jež mají 3 poměrně podlouhlé lístky, z nichž každý má na konci ještě 3 nápadné lalůčky. Jsou sytě zelené, nápadně lesklé a při příchodu chladných měsíců se barví do atraktivně vínové barvy a zůstávají tak až do jara. Koncem jara a začátkem léta vykvétají drobné, čistě bílé, 5-četné květy na koncích částečně poléhavých, částečně vzpřímených stonků, jejichž nižší báze je sytě červená.

Rostlina tvoří pomalu se rozrůstající bochánek, a když budete mít trpělivost, za více let se dočkáte i menšího koberce. Pokud ji nemáte, sesaďte více rostlin k sobě (cca 9-13 na m2). Poroste snad v jakékoli půdě, která nebude trvale podmáčená. Nepotřebuje hnojení, extra zálivku, řez, prostě snadná rostlina. Vyhovuje jí plné slunce a zvládne i polostín. Mochna trojzubá je pravděpodobně nejmrazuvzdornější rostlina, kterou jsme kdy měli – její hranice odolnosti je USDA 1, což je téměř nevyšší možný mráz na obydlených částech naší planety (-51°C).

Poslední revize 29-01-2016
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Potentilla tridentata (sibbaldiopsis) 'NUUK'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Potentilla fruticosa 'ABBOTSWOOD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.