Acer platanoides 'GOLDEN GLOBE'

Acer platanoides
Acer platanoides 'GOLDEN GLOBE'
javor mléč
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a oranžová a světle zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Javor mléč a jeho odrůda Golden Globe je vítaným zpestřením mezi javory s velkými listy, které budou těšit po dlouhá léta, neboť tento druh javoru netrpí snad vůbec na nic. Golden Globe znamená zlatá planeta, čemuž odpovídá barva jarních listů. Mladé listy raší bronzově lososové a brzy se vybarví do nápadně žlutozelené. Tato světlá barva vydrží stromu až do prvních horkých dnů začátku léta, kdy listy ztratí žlutou a zůstanou svěže zelené až do podzimu, kdy nastoupí zářivě žlutá. Zároveň s novými listy vykvétají řidší chocholíky drobných, medonosných, žlutavých květy.

Tvar koruny je zploštěle kulovitý a je vcelku kompaktní i bez udržovacího řezu. Pokud si přeci jenom chcete korunu tvarovat, udělejte to nejraději v zimě, aby stromu nevytekla míza. Dospělá velikost koruny se pohybuje v průměru od 3 do 4 metrů a výška stromku je dané výškou kmene, na který je naroubován s tím, že koruna bývá asi o třetinu menší na výšku v porovnání se šířkou.

Tyto zakrslé javory se pěstují nejčastěji jako stromy nebo stromky s nižším kmenem, méně častěji je najdete i jako keře s větvemi od země. Javor mléč není náročný na půdní typ a poradí si s lecčíms. Vyhovuje mu jakákoli, i chudší půda a stanoviště na plném slunci. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C a snáší nechráněná stanoviště.

Poslední revize 15-03-2016.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer platanoides 'GOLDEN GLOBE' výška kmene 210-220 cm, obvod kmene 12-16 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM
Acer platanoides 'GOLDEN GLOBE' výška kmene 210-220 cm, obvod kmene 12-16 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Acer pseudoplatanus  'BRILLIANTISSIMUM'
Acer platanoides 'GLOBOSUM'
Acer platanoides 'Prigo' PRINCETON GOLD
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.