Photinia x fraseri 'ROBUSTA COMPACTA'

Photinia x fraseri
Photinia x fraseri 'ROBUSTA COMPACTA'
blýskavka Fraserova
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a rudá a zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6b   (do -21°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Blýskavka Fraserova je výsledkem křížení japonské maminky photinia glabra a čínského tatínka photinia serratifolia. První odrůdou vzešlou z tohoto křížení byl Red Robin a po nějakém čase, který potvrdil obrovský komerční úspěch, se začaly na svět drát nové selekce s mírně odlišnými vlastnostmi.

Robusta Compacta patří k novějším selekcím Fraserovy blýskavky začátku třetího tisíciletí. Jedná se o stálezelený keř, který roste asi o polovinu pomaleji oproti odrůdě Red Robin a má velmi výrazně tmavě vínově nové listy jako odrůda Camilvy, které jsou o něco menší a štíhlejší. Habitus je hustý a keř lze jakkoli tvarovat střihem od jara až do poloviny léta. Starší rostliny se v polovině jara zdobí středně velkými, bohatými okolíky krémově bílých květů. Nové rašení zářivě červených mladých listů se děje minimálně 2x do roka, někdy i 3x. Díky menšímu vzrůstu je vhodnější do menších zahrad a na prostor náročnějších kompozic.

Má ráda vlhká, nikoli zamokřená stanoviště a propustnou, živnou zem. Vzhledem v vysokému odparu vody z listů doporučujeme řádně zamulčovat nebo v letních měsících zálivku navíc stejně jako před zimou a v zimě, kdy je potřeba vodu dodat také. Mrazuvzdornost ověřená do cca -21°C a předpokládá se ještě o něco silnější odolnost.

Poslední revize 02-05-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Photinia x fraseri 'CAMILVY'
Photinia 'Kolmavoca' MAGICAL VOLCANO
Leucothoe keiskei 'ROYAL RUBY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.