Cornus kousa 'WEAVER'S WEEPING'

Cornus kousa
Cornus kousa 'WEAVER'S WEEPING'
dřín japonský
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Weaver's Weeping je jedna z pouze asi třech známých a pěstovaných převislých odrůd dřínu japonského. Tvoří malebnou, nepravidelně se sklánějící korunu, neuvěřitelně obsypanou atraktivními bílými květy nejčastěji od začátku června na dobu 4-6 týdnů. Botanicky správě se jedná o 4 barevné listeny obklopující drobnou hlavičku miniaturních kvítků, po nichž následují koncem léta asi 2-2,5 cm široké jedlé plody růžové barvy. Jsou chutné nejenom pro člověka ale i ptákům, zejména kosům, tak bacha na ně, na hladovce!

Listy jsou opadavé, středně velké, sytě zelené a přirozeně svěšené jako například na hrušních. Jejich podzimní barva je druhý důvod, proč si tento krásný strom pořídit: barví se do několika odstínů vínově červené a purpurové s příměsí zlatavě oranžové. Tvar koruny a klad větví je unikátní u každého kusu, jako je tomu například u japonských javorů. Větvení je husté, není potřeba stříhat. Pokud přeci jenom budete chtít stromek tvarovat, učiňte tak co nejdříve po odkvětu. Roste pomalu, cca 20 cm za rok, do šířky kolem 2-3 metrů, přičemž výška je již dána výškou kmene, na který je koruna naroubována.

Dříny mají rády velmi kyselou, živnou, lehkou zem, která nebude vysychat. Neosvědčilo se sázet je do polostínu, kde by údajně měly být chráněny před vysycháním v horkém létě. Raději je řádně zamulčujte a v případě velkého sucha nezapomeňte zalít, ale rozhodně je vysazujte na plné slunce. Pokvetou bohatěji a budou hustší a zdravější. Pokud hnojíte, pak používejte výhradně hnojiva na tvorbu květů a zeleň listů. Nikoli na podporu rychlosti růstu. Plně mrazuvzdorný do cca -29°C.

Poslední revize 21-07-2016.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cornus kousa var.chinensis 'CHINA GIRL'
Cornus kousa var.  CHINENSIS
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.