Leycesteria formosa 'Notbruce' GOLDEN LANTERNS

Leycesteria formosa 'Notbruce'
Leycesteria formosa 'Notbruce' GOLDEN LANTERNS
leycestérie krásná
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a světle zelená a rudá
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ ++kombinovaná:vínová a rudá a bílá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Leycestérie krásná je opravdu krásná a navíc neobvyklá rostlina pocházející z horských lesů Číny a Himalájí a v evropských zahradách se pěstuje pro své atraktivní letní kvetení. Květenství se podobají hroznům, a čím později v sezóně se tvoří, o to delší jsou. V srpnu mívají až 10 cm na délku. Tou hlavní atrakcí nejsou samotné květy – ty jsou drobné, zvonkovité a téměř bílé, ale jejich listeny, jež je kryjí seshora a jsou o něco vetší, sytě vínově červené a po odkvětu skrývají kulatý, téměř černý, lesklý, nejedlý plod. Někdo tvrdí, že jsou plody sladké, ale většinou za moc nestojí.

GOLDEN LANTERNS je zářivě vybarvená odrůda leycestérie krásné se zlatožlutými až světle zelenými listy. Jsou protáhle srdčité s výraznou, dlouhou špičkou a při rašení mají sytě cihlově až vínově červenou barvu stejně jako řapíky. Stvoly jsou světle zelené. Rostlina nakvétá po dlouhé 4 měsíce – od června až do září, někdy až do října - stále novými a novými květy tak, jak jí přirůstají nové stvoly, které se dále větví. V našich podmínkách nelze mluvit o větvích, protože jsou v zóně 6 příliš měkké a nesnáší mrazy, proto se po zimě odřežou lehce nad zemí, pokud nejeví známky života, a rostlina se nechává rašit z kořenů nebo spodních zdřevnatělých patek stvolů. Roste velmi rychle a za jednu sezónu stihne vytvořit až 1,5m vysoký a široký keř.

Leycestérie miluje plné slunce a vlhkou, dobře propustnou půdu bohatou na živiny. Snese i částečný stín, ale v trvalém polostínu kvete méně a špatně vybarvuje květy. Na zimu ji dobře zamulčujte kořeny, protože z nich opět na jaře raší. Na jaře odřežte odumřelé stonky, nebo je jen zakraťte do výšky zdravého a živého pletiva. Hnojení není třeba, ale může podpořit bujný růst a bohatší kvetení. Mrazuvzdorná na kořenech do cca -24°C, ve větvích do cca -17°C.

Poslední revize 14-10-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Leycesteria formosa 'PURPLE RAIN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.