Malus domestica PARADIS® 'NINIFEE'

Malus domestica PARADIS®
Malus domestica PARADIS® 'NINIFEE'
jabloň - raná
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
Rodina Burkharda Gesenzera ze Švýcarska se zabývá šlechtěním ovocných stromků a keřů již od konce 19.století, někdy od roku 1889. Ochranná známka Lubera® vznikla na popud zástupce třetí generace této zahradnické rodiny - Markuse Kobelta - a pyšní se mnoha odrůdami, jež vykazují vždy něco zajímavého - výraznou či nevšední chuť, barvu, odolnost chorobám nebo spolehlivou plodnost, popřípadě všechno vyjmenované dohromady.

Odrůdy jabloní ze série Paradis® jsou splněným cílem a naplněným snem švýcarské značky Lubera®, která se po mnoho desetiletí aktivně zabývá šlechtěním těch nejlepších a nejkvalitnějších jabloní, jež si můžete bez starosti pěstovat na svých zahradách, aniž byste byli odborníci ovocnáři. Řada Paradis® představuje jablka unikátní chuti na stromcích bezvadného zdraví se spolehlivou a vysokou sklizní.

Ninifee® je jedním ze splněných snů mezi jabloněmi Paradis®. Nese krásná, velmi sladká, křupavá a pevná jablíčka střední velikosti se zářivě červenou slupkou a to již od druhé poloviny srpna, což ji řadí k letním jablkům. Čím se ale vymaní ze skupiny, je trvanlivost – na stromě je můžete nechat až 4 týdny a stále dozrávají do ještě skvělejší chuti, doma v míse s ovocem jablka vydrží pevná a šťavnatá rovněž 3-4 týdny, a k tomu všemu je lze výborně skladovat po dobu několika měsíců – většinou až do Vánoc, což je na rané, téměř letní jablko neuvěřitelné. Navíc netrpí nemocemi a bohatě plodí. No není to skvělé, Horste?

Jabloně mají rády přiměřeně živnou, rozumně propustnou půdu a plné slunce. Nesnáší mazlavou nebo podmáčenou zem (nutná výsadba „do kopečku“). Kmenné formy je nutné upevnit v mládí k opoře. Řez uprostřed zimy je běžný, ale není nutný – často vede k přemíře tzv. vlků. Ninifee® je cizosprašná, takže je nutná další odrůda, která opyluje její květy. Dobrými opylovači jsou: Antonovka, Čistecké, Granny Smith, Idared, James Grieve + Red, Jonathan, Melrose. Mrazuvzdorná do min. -29°C.

Poslední revize 20-10-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus domestica 'JAMES GRIEVE RED'
Malus domestica (Zlatá reneta, Goldparmäne, Parména zlatá, King of the Pippins) 'REINE DES REINETTES'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.