Pyrus communis 'DOYENNÉ DU COMICE'

Pyrus communis
Pyrus communis 'DOYENNÉ DU COMICE'
hrušeň - pozdní
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Tato hrušeň vznikla již v roce 1849 ve francouzském městě Angers. U nás se jí říká Děkanka Robertova. Řadí se mezi nejchutnější odrůdy pozdních hrušní zprvu s pevnou, po úplném dozrání příjemně rozplývavou, velmi sladkou dužinou. Plody jsou široce kuželovité, baculaté, světle zelené až žlutavé, místy s nachovým líčkem nebo nepravidelným červenohnědým mramorováním. Sklízí se od půlky října do začátku listopadu a poté dozrává po přibližně 4 týdnech v chladném skladu, kde vydrží do konce prosince až začátku ledna.

Je výborně odolná strupovitosti i mrazu ve dřevě. Je cizosprašná a vhodnými opylovači jsou stejně pozdní odrůdy jako např. Conference nebo Abate Fetel, ale užitečnými se potvrdily i letní odrůdy Williams a to jak zelená tak i červená forma. Nemá příliš vysoké výnosy, proto v obchodech bývají plody dražší než jiné odrůdy, zato plodí spolehlivě a pravidelně a pro její chuť si ji zamilujete a nižší výnos jí odpustíte.

Hrušně jsou pěkné a husté stromy. Nejsou náročné na půdní typ, zem pouze nesmí být kamenitá ani podmáčená. Přidáním kompostu vylepšíte kvalitu dřeva i plodů. Mladé stromky po výsadbě dobře ukotvěte k opoře, aby se dobře uchytily. Řez je možný na konci zimy. Je naprosto mrazuvzdorná do min. -30°C, některé prameny uvádějí až -34°C.

Poslední revize 26-10-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pyrus communis 'ERIKA'
Pyrus communis 'BOHEMICA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.