Salix matsudana (s.babylonica var.pekinensis) 'TORTUOSA'

Salix matsudana (s.babylonica var.pekinensis)
Salix matsudana (s.babylonica var.pekinensis) 'TORTUOSA'
vrba Matsudova
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Vrba Matsudova, nazývaná také podle dříve uznaného botanického jméno vrba pekingská, je vzdušný strom se široce kulovitou korunou a atraktivními, lesklými listy, původem ze severní Číny. K nejpoužívanějším a populárním odrůdám patří Tortuosa s kroucenými větvičkami. Tvoří zprvu vzpřímené větve a čím je starší, o to větší část větví se elegantně sklání a tvoří příjemný, uvolněný habitus. Opadavé listy mají šťavnatě zelenou barvu a jsou rovněž typicky zvlněné až pokroucené. Na jaře vykvétají 4-5 cm dlouhé žlutozelené samičí jehnědy. Mladé větve mají oranžově červenou barvu.

Nejčastěji se pěstuje jako vícekmenný strom (keř), který si časem můžete jakkoli modelovat řezem, nejraději před rašením. Roste středně rychle a v zahradách dorůstá mezi 4 a 6 metry do výšky a téměř totéž do šířky. V parcích může mít až jednou tolik a encyklopedie uvádí výjimečné dospělé exempláře o výšce až 15 metrů. Pokud si můžete dovolit strom se širokou korunou, umístěte ji tam, kde časem uvítáte prostor na umístění lavičky pod její korunou, která bude skýtat příjemný stín. Hodí se i do míst, kde chcete zamezit výhledu na nepěkné okolí, neboť svou rozložitou korunou poměrně brzy nabídne efektní, zelenou clonu.

Vrba snáší jakékoli půdní podmínky kromě čistě písčitého podloží. Nevadí jí tuhá zem, ani zamokřená a je jednou z mála dřevin, které snáší přesazení i ve vegetaci, pokud má neustále dostatek vody. Pěstujte ji na plném slunci či v lehkém stínu. Mrazuvzdorná do cca -30°C.

Poslední revize 13-12-2016.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Betula pendula  'YOUNGII'
Corylus avellana 'CONTORTA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.