Deutzia magnifica 'TOURBILLON ROUGE'

Deutzia magnifica
Deutzia magnifica 'TOURBILLON ROUGE'
trojpuk
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:sytě růžová a bílá
DOBA KVETENÍ červen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Zejména z východní Asie přišly do Evropy tyto nádherné, téměř bezúdržbové keře. Trojpuky jsou nenáročné rostliny, které porostou v každé půdě, každému pěstiteli. Toto jim ale neubírá na kráse, naopak umocňuje chuť si některý pořídit.

Kultivar Tourbillon Rouge se v červnu obsype sytě růžovými květy, které při krajích a uprostřed květu přecházejí ve světle růžovou až bílou. Budí tak dojem, že jsou proužkaté. Jsou ve tvaru polorozevřených kalíšků nebo hvězdiček a krásně voní. Opadavé listy jsou středně zelené, vstřícné, podlouhle oválné se špičkou, mírně svěšené. Na podzim se mění ve žlutou s růžovými odstíny.

Další zajímavostí je barevná borka mladých větví, které jsou oranžově červené s vertikálními prasklinami, a odlupující se borka starších větví, což vynikne zejména v zimě. Keř roste v široce vázovitém, otevřeném tvaru, přesto je vcelku kompaktní a může být vysazen i v malé zahradě. Jednou za pár let je dobré keř prořezat, nejlépe hned po odkvětu a odstranit všechny staré a odkvetlé větve. Dospělá rostlina dokáže během jedné sezóny narůst do stejné výšky, o kterou jste jí zkrátili.

Trojpuk není náročný na půdní typ ani hnojení. Nejlépe mu vyhovuje slunečné stanoviště a vlhčí půda, ale poroste i v polostínu. Naši rostlinu jsme zasadili do poměrně těžké země a bez hnojení vyrostla v překrásný exemplář pravidelného tvaru, který je rok co rok obsypán atraktivními květy a v zimě nabízí neobvyklý pohled na barevné a loupající se větve. Plně mrazuvzdorný do min. -30°C.

Poslední revize 23-12-2007.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Deutzia magnifica výška 80-100 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Deutzia x 'STRAWBERRY FIELDS'
Deutzia scabra 'PLENA'
Deutzia x kalmiiflora
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.