Rosa x rugotida

Rosa x rugotida
Rosa x rugotida
růže keřová
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Opadavé listnáče
Květy v létě

Růže rugotida je mezidruhovým křížencem dvou populárnách divokých růží - rosa rugosa (růže svraskalá) a rosa nitida (růže lesklá). Vznikla v holandské školce Darthuis v roce 1950. Po prvním rodiči má větší, nápadně vybarvený květ a po druhém pěkný, lesklý list. Těší se dokonalému zdraví a je naprosto nenáročná na pěstování. Tvoří výrazně nižší a kompaktnější keř.

Růže rugotida nese od června do září středně velké (5-8 cm v průměru), jednoduché až poloplné, mírně vonné květy sytě růžové barvy s množstvím drobných, žlutých tyčinek v centru. Po odkvětu nastupují zakulacené, lesklé šípky tmavě červené barvy.

Opadavé listy jsou velice pěkné, šťavnaté zelené, lichozpeřené, lesklé a jednotlivé lístky mají mírně pilovitý okraj, že vypadají jako listy mochny husí. Rostlinu pokrývají velmi hustě po celé délce větví. Tato růže roste keřovitě, středně rychle a kvete celé léto, proto jakýkoli řez provádějte zjara před rašením. Občas je dobré ji zmladit, aby byla stále pěkná a plná.

Tuto růži můžete zasadit téměř kamkoli a poroste. Nevadí jí chudá půda, ani větrné stanoviště, ani silné mrazy. Určitě ji pěstujte na slunci a pokud chcete krásný keř, dopřejte jí středně živnou, rozumně propustnou půdu, kterou budete udržovat vlhkou do té doby, než si vlastním stínem zakryje kořeny, aby jí nevysychala zem. Mrazuvzdorná do cca -45°C.

Poslední revize 22-02-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa rugosa
Rosa rugosa 'CARMEN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.