Koelreuteria paniculata 'FASTIGIATA'

Koelreuteria paniculata
Koelreuteria paniculata 'FASTIGIATA'
svitel latnatý
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Svitel latnatý je jedním z mála stromů našeho klimatu, které kvetou v létě, což je poměrně vzácné a proto je tak ceněný. Štíhlá odrůda Fastigiata je navíc méně běžná a díky tomu ještě vyhledávanější.

Jedná se o středně vysoký strom s přísně vzpřímeným, sloupovitým habitem. Jeho atraktivitu umocňují exoticky vyhlížející lichozpeřené listy, které mohou být až 45 cm dlouhé, při rašení jsou růžové, přes léto jasně zelené a brzy na podzim se mění buď na zlatavě oranžovou nebo šarlatově červenou (podle semenáče). Jednotlivé lístky, ze kterých je celý list složen, jsou při krajích nápadně vyřezávané jako krajka a raší mezi posledními opadavými listnáči.

Květy jsou uspořádané ve vzpřímených, bohatých latách s drobnými, zářivě žlutými květy s oranžovým flíčkem uprostřed. Objevují se od konce července do druhé půlky srpna a po nich nastupují lososově růžové tobolky ve tvaru lampiónků s plody.

Má výhodu, že kromě zamokření snáší jakoukoli půdu i městské znečištění. Pro dobré kvetení potřebuje horké léto a slunné místo. Dobře snáší jarní řez, ale většinou to není třeba, protože strom si drží moc pěkný tvar i bez stříhání. Dobře mrazuvzdorný do cca -29°C, ale mladé sazenice je nutno chránit.

Poslední revize 01-02-2012; 28-02-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Koelreuteria paniculata 'FASTIGIATA' výška kmene 200-210 cm, obvod kmene 10-12 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Koelreuteria paniculata 'FASTIGIATA' výška kmene 200-210 cm, obvod kmene 10-12 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.