Allium 'MILLENIUM'

Allium
Allium 'MILLENIUM'
okrasný česnek
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lila
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Okrasné česneky jsou impozantní trvalky (cibuloviny), které nadchnou velkými květenstvími většinou v odstínech fialové barvy, ale někdy i bílé a výjimečně i růžové. Mnoho z nich kvete zjara a zanedlouho po odkvětu zatahují listy a celá rostlina se jaksi vytratí. Ale existují i letní druhy, kterými se můžete kochat po celou sezónu.

Millenium je překrásná odrůda letního okrasného česneku, která koncem června tvoří asi 30 cm vysoké, pevné stonky s 5 cm širokými hlavami poupat, jež se v první půlce července rozevřou do zářivě lila fialových, drobných, jemně voňavých kvítků. Vydrží bohatě kvést 4-6 týdnů a mezitím dozrávají poupata na několika opožděných stoncích, které kvetení protáhnou až do začátku září. Poté je dobré všechny stonky ostříhat. Listy jsou úzké, tmavě zelené, lesklé a rostlinu zdobí od jara až do podzimu.

Tuto odrůdu vyšlechtil Mark McDonough z Massachusetts v USA, nadšený pěstitel a sběratel česneků a cibulí z celého světa, který se jimi zabývá již od 70ých let minulého století. Na svém kontě má mnoho z těch nejúspěšnějších odrůd, přesto neusíná na vavřínech a šlechtí dál ve snaze získat květy červené a žluté barvy, neboť věří, že podobné druhy existují, jen je najít.

Millenium je hybrid původně sibiřského druhu allium nutans, díky kterému má výbornou odolnost tuhým zimám i povětrnostním podmínkám proměnlivého kontinentálního klimatu. Snáší téměř jakoukoli, nepříliš udusanou půdu, která bude dostatečně vlhká, než zakoření. Hnojení není nutné, ale podpoří množení cibulí a rozrůstání trsů v dalších letech. Jednou za cca 5 let je možné cibulky vyjmout, rozdělit a rozsadit, čímž se rostlina zmladí a nabude nových sil. Preferuje plné slunce nebo jenom lehoučké přistínění. I když celá rostlina voní po česneku, žádná jeho část není určena ke konzumaci. Mrazuvzdorný do min. -27°C, možná i více.

Poslední revize 21-08-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Armeria pseudarmeria DREAMERIA® 'SWEET DREAMS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.