Chamaedaphne calyculata 'WHITE BELLS'

Chamaedaphne calyculata
Chamaedaphne calyculata 'WHITE BELLS'
lýkoveček kalíškatý
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ březen - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Lýkoveček je sympatický, stálezelený keřík nacházející se snad ve všech částech severní polokoule, neboť snáší mrazy až k -45°C. Patří do skupiny vřesovištních a zároveň mokřadních rostlin, takže je ideální pro jílovitě vododržné lokality, kterých je po Čechách více než těch propustných.

White Bells je atraktivní selekce lýkovečku vyznačující se kompaktním a hustým růstem a množstvím drobných, čistě bílých, konvalinkových květů brzy zjara, díky nimž se podobá pierisům. Plně vykvetlá rostliny strčí do kapsy všechny časně jarně kvetoucí keříky. Neopadavé listy jsou oválně elipčité, 2-3 cm dlouhé a směrem ke koncům větví se zmenšují. Mají tmavě olivově zelenou barvu a jsou poseté droboučkými tečkami jako hvězdným prachem, podobně jako hlošiny Ebbingeovy. Spodek listu je béžově šupinatý až semišově nahnědlý. Roste pomalu, spíše do šířky s téměř vodorovně kladenými patry větví. Časem vytvoří hustý a souvislý, polštářovitý keř. Po odkvětu lze lehce zastříhat, ale pro kompaktnost rostliny to není nutné.

Lýkoveček miluje podmáčená místa a běžnou zahradní zem, která nebude vysychat. Hodí se do neustále vlhkých vřesovišť i na okraj zahradních potůčků a jezírek. Pěstuje se na plném slunci, ale v polostínu prosperuje také, pokud má denně alespoň 4 hodiny přímé slunce. Zem musí být typicky vřesovištní - kyselá, humózní a nevysychavá. Extrémně mrazuvzdorný až do -45°C.

Poslední revize 30-10-2017
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Chamaedaphne calyculata výška 20 cm, šířka 20-30 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Pieris japonica (yakushimanum) 'DEBUTANTE'
Pieris japonica 'PRELUDE'
Pieris x 'BROUWER'S BEAUTY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.