Pulmonaria 'MAJESTÉ'

Pulmonaria
Pulmonaria 'MAJESTÉ'
plicník
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ ++kombinovaná:stříbrná a modrozelená a zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová až modrofialová
DOBA KVETENÍ duben
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Exotika
náhled fotonáhled foto
Plicník je rod čítající asi 16 druhů a řadí se mezi léčivé byliny. Většina se vyznačuje modrými či růžovými či dokonce obojími květy na jedné rostlině, některé se pěstují pro jejich exoticky velké listy v létě. Vesměs jsou to stínomilné trvalky pocházející z Evropy a Asie.

Majesté je okázalý zástupce velkolistých plicníků z Francie a už samo jméno 'Majestátní' dává tušit něčemu velkolepému. A je to pravda - jakmile odkvete, začíná tvořit nádherné, široce kopinaté, plstnaté a téměř dokonale stříbřité listy pouze s tenoučkým tmavozeleným okrajem a to ve velkém množství od konce jara až do podzimu. Jsou opravdu velké - mohou mít až půl metru délky, není proto divu, že je lidé zaměňují s pokojovými rostlinami původem z deštných pralesů. Tvoří husté, fontánovitě stavěné, přízemní trsy, jež vypadají dokonale zejména mezi jinak vybarvenými hostami (bohyškami), pomněnkovci a liriope s úzkými listy.

Květy vyrůstají na 20-30 cm vysokých stoncích, jsou zvonkovité, zprvu tmavě růžové a po opylení modrofialové. Kvetou nejčastěji od začátku dubna 3-4 týdny, ale je-li nástup jara rychlejší a teplý, mohou vykvést i o pár týdnů dříve.

Plicník, zejména jeho velkolisté formy potřebují zem, která nebude vysychat, ale nebude trvale podmáčená, aby nechytaly houbové nemoci. Odrůda Majesté je dobře odolná padlí, ale nesnáší sucho. V přírodě rostou přirozeně pod stromy, které jim zaručují nevysychání půdy a v kypré, dosti živné zemi bez ohledu na pH. Patří do polostínu nebo do stínu, na slunce reagují popálenými listy. Je velice mrazuvzdorný - snáší až -34°C.

Poslední revize 15-01-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Pulmonaria
STANDARD
ZIMNÍ SKLAD POŠTOU


Podobné rostliny
Pulmonaria 'MOONSHINE'
Pulmonaria longifolia 'DIANA CLARE'
Pulmonaria 'BLAKE'S SILVER'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.