Rhododendron 'Microhirs3' NUGGET BY BLOOMBUX®

Rhododendron 'Microhirs3'
Rhododendron 'Microhirs3' NUGGET BY BLOOMBUX®
pěnišník
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Rododendrony, azalky a mamoty
Stálezelené listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Roku 2006 se objevují první zmínky z Německa o zavíječi zimostrázovém, který jako novodobá zahradnická morová rána postupně likviduje rozsáhlé porosty buxusů (zimostrázů) a jeho působiště se rok od roku zvětšuje na všechny nepříliš chladné oblasti Evropy včetně naší republiky. Postřiky zabírají pouze při velkém a opakovaném použití a na větší plochy jsou nereálné, proto namísto jedovaté chemie šlechtitelé vymýšlí rostliny, které by buxus nahradily a nabídly stejné atributy, popřípadě i některá vylepšení. První velké úspěchy zaznamenávají nové odrůdy cesmíny vroubkované (ilex crenata) a další jí podobné stálezelené rostliny.

Zajímavé je, že téměř 10 let předtím dva šlechtitelé Walter Preil a Ralf Lüttmann ze společnosti INKARHO® GmbH v Německu v roce 1997 vyšlechtili nový druh pěnišníku, který v momentě potřeby nahradit umírající buxusy přišel jako na zavolanou, neboť se jim velice podobá a navíc kvete. Dostal obchodní jméno BLOOMBUX® a je patentován v Evropě i USA od roku 2016. V roce 2015 získal hlavní cenu Show Your Colours na celosvětovém zahradnickém veletrhu IPM v německém Essenu. Jedná se o křížence mezi r.hirsutum a r.micranthum a prohlédněte si jej sami, jak překrásný úspěch se podařil.

NUGGET BY BLOOMBUX® je po všech stránkách parádní pěnišník a stálezelený keř s atraktivními květy od druhé poloviny května do půlky června. Otevírají se z lososově růžových poupátek do drobných, světle růžových květů v extrémním množství, přesto stále dají vyniknout čerstvě rašícím listům. Patent tvrdí, že 10letá rostlina může mít až tisíc květů. Listy jsou neméně okouzlující - jsou neopadavé, 3-4 cm dlouhé, elegantně elipčité, středně zelené, velmi lesklé a natolik atraktivní, že i bez květu je rostlina krásným stálezeleným doplňkem ať už zahrady, nebo terasy či balkónu, protože dobře prosperuje i v nádobách.

Roste pomalu až středně rychle a je možné jej stříhat podobně jako buxus, nejraději ihned po odkvětu. Tvoří husté a kompaktní keře o přirozené výšce a šířce kolem jednoho metru. Nepotřebuje otrhávat zvadlé květy. Kořeny rostou mělce a nadále se rozrůstají pod povrchem země do stran, kde hledají živiny = nikdy je nesázejte příliš hluboko. Půdu potřebují kyselou (pH 4,5-5,5), bohatou na živiny, chladnou a neustále vlhkou. Ideální směs ke kořenům je rašelina smíchaná s lehkou, vápno-prostou zahradní zemí, zasypaná tlejícím listím či drcenou kůrou. Je dobře mrazuvzdorný do min -25°C a zřejmě zvládne ještě pár stupňů níže. V nádobách dodržujte rovnoměrné vlhko ale vždy bez podmisky.

Poslední revize 18-01-2018; 17-12-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Rhododendron 'Microhirs3' výška 20-25 cm, šířka 20-30 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Rhododendron 'Microhirs3' výška 20-25 cm, šířka 20-30 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Rhododendron campylogynum ssp. MYRTILLOIDES
Rhododendron ferrugineum
Rhododendron minus (r.carolinianum)
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.