Larix kaempferi 'BLUE DWARF'

Larix kaempferi
Larix kaempferi 'BLUE DWARF'
modřín japonský
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1.3m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ modrozelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto

Blue Dwarf (‚Modrý trpaslík‘) je další z čarověníků tohoto japonského modřínu. Pochází z Německa a zdobí jej velmi atraktivní, téměř vodorovná patra a poměrně dlouhé přírůstky, jež mohou začátkem sezóny mírně přepadat. Buď je ostříháte a udržíte si keříček maličký, nebo je necháte být a utvoří se vám malá japonská dominanta. S trochou představivosti vypadá jako podmořský korál, než mu narostou nové přírůstky, poté jako zakrslý cedr, zejména pokud je roubovaný na kmínku jako nízký stromeček. Opadavé jehlice jsou měkké a na dotek nesmírně příjemné. Při rašení jsou čerstvě zelené, ale brzy se mění na modrozelené.

Barva modřínu Blue Dwarf umožňuje jak výsadbu do záhonů zamlučovaných hnědou kůrou, tak i do míst vysypaných světlými oblázky či kamínky. Je vhodný do předzahrádek a menších kompozic. Pěkně vyniká v sousedství půdopokryvných trvalek, nebo naopak jako drobnost mezi většími keři či nízkými stromy s tenčím kmenem, a úplně nejkrásnější bude předsazený před vícekmenný keř nebo strom.

Modříny jsou dřeviny pro sušší stanoviště. Nesnáší přemokření, přesto je nutné jej po výsadbě pravidelně vlhčit, aby v prvním roce dobře zakořenil. Najděte mu sušší nebo dobře odvodněné místo na plném slunci. Není náročný na půdní typ, ale ocení hlubokou půdu. Řez je vhodný jarní pro podporu větvení a letní pro tvarování. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 24-01-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Larix kaempferi 'GREY PEARL'
Cedrus deodara  'FEELIN' BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.