Larix kaempferi 'BLUE DWARF'

Larix kaempferi
Larix kaempferi 'BLUE DWARF'
modřín japonský
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1.3m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ modrozelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto

Blue Dwarf (‚Modrý trpaslík‘) je další z čarověníků tohoto japonského modřínu. Pochází z Německa a zdobí jej velmi atraktivní, téměř vodorovná patra a poměrně dlouhé přírůstky, jež mohou začátkem sezóny mírně přepadat. Buď je ostříháte a udržíte si keříček maličký, nebo je necháte být a utvoří se vám malá japonská dominanta. S trochou představivosti vypadá jako podmořský korál, než mu narostou nové přírůstky, poté jako zakrslý cedr, zejména pokud je roubovaný na kmínku jako nízký stromeček. Opadavé jehlice jsou měkké a na dotek nesmírně příjemné. Při rašení jsou čerstvě zelené, ale brzy se mění na modrozelené.

Barva modřínu Blue Dwarf umožňuje jak výsadbu do záhonů zamlučovaných hnědou kůrou, tak i do míst vysypaných světlými oblázky či kamínky. Je vhodný do předzahrádek a menších kompozic. Pěkně vyniká v sousedství půdopokryvných trvalek, nebo naopak jako drobnost mezi většími keři či nízkými stromy s tenčím kmenem, a úplně nejkrásnější bude předsazený před vícekmenný keř nebo strom.

Modříny jsou dřeviny pro sušší stanoviště. Nesnáší přemokření, přesto je nutné jej po výsadbě pravidelně vlhčit, aby v prvním roce dobře zakořenil. Najděte mu sušší nebo dobře odvodněné místo na plném slunci. Není náročný na půdní typ, ale ocení hlubokou půdu. Řez je vhodný jarní pro podporu větvení a letní pro tvarování. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 24-01-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Larix kaempferi 'BLUE DWARF' výška 30-40 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Larix kaempferi 'GREY PEARL'
Cedrus deodara  'FEELIN' BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.