Aucuba japonica var. longifolia 'SALICIFOLIA'

Aucuba japonica var. longifolia
Aucuba japonica var. longifolia 'SALICIFOLIA'
aukuba japonská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1.8m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Exotika
Rarity
náhled fotonáhled foto
Aukuba japonská je nižší až středně vysoký stálezelený keř, o které se ještě donedávna věřilo, že lze pěstovat pouze v teplých krajinách. Testy u nás spolu se zkušenostmi z dlouhodobého pěstování zejména ve státech v USA s nám obdobným klimatem prokázaly, že je dostatečně odolná pro běžné zahradní mikroklima a zelenolisté formy jsou vhodné i na plné slunce.

Salicifolia je nadmíru atraktivní odrůda japonské aukuby. Patří do skupiny longifolia (dlouholistá), neboť nese výjimečně tvarované, úzce protáhlé listy, jež připomínají vrbu (salix - odtud salicifolia). Mohou mít 15-20 cm na délku a pouze kolem 3 až 4 cm na šířku. V dobré půdě jsou svěže až sytě zelené, velmi lesklé, jakoby polité cukrovou vodou, zakončené špičkou. Podél listů najdete několik málo nápadných zoubků, blíže špičce.

V teplých dnech druhé poloviny jara kvete drobnými, tmavě vínovými květy, z nichž se koncem léta tvoří nápadné, červené, lesklé, kulaté až mírně oválné plody v hojném množství. Salicifolia je samičí odrůda a potřebuje jinou samčí aukubu, aby byla opylena a vytvořila plody.

Roste spíše pomaleji do dobře větveného, hustého keře i bez stříhání, který dosahuje kolem 1,5 m výšky a o trochu větší šířky. Řez je každopádně možný nejlépe zjara před rašením po odeznění mrazů. Staré rostliny je možné zmladit i středně hlubokým řezem. Černání listů a větviček bývá nejčastěji způsobeno houbovými chorobami v příliš mokré zemi.

Zelenolisté aukuby nevyžadují zastíněné stanoviště jako jejich pestrolisté sestry, ale trochu stínu před nejostřejším zimním a časně jarním sluncem doporučujeme. Potřebují živnou a rovnoměrně vlhkou ale dobře odvodněnou, přednostně kyselou zem. I když dobře snáší i těžší půdy, může na ně reagovat světlejšími až zažloutlými listy, což úplně zkazí její exotický image. Hlavně nesmí nikdy stát v mokru. Je dobře odolná znečištěnému ovzduší. V zimě je nutné ji občas zalít, pokud nemrzne a není zmrzlá zem. Mrazuvzdorná do cca -24°C a není vhodná do venkovních květináčů přes zimu.

Poslední revize 06-02-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Aucuba japonica var. longifolia 'SALICIFOLIA' výška 40-50 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Aucuba japonica var. longifolia výška 60-80 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Aucuba japonica
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.