Acer palmatum 'BI-HOO'

Acer palmatum
Acer palmatum 'BI-HOO'
japonský javor, javor dlanitolistý
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Japonský javor Bi-hoo je předmětem obdivných vzdechů teprve od roku 2004, kdy jej v Evropě představila francouzská školka Maillot Bonsai vlastnící licenci k jeho množení. Do Evropy jej přivezl japonský nadšenec, amatérský sběratel javorů pan Masayoshi, která jej našel v roce 1993.

Odrůda Bi-hoo je ceněná zejména pro svou podzimní a zimní barvu kmenů a větviček. Silnější větve se vybarvují do sytě zlatožlutého až oranžového odstínu a slabší větvičky jsou nápadně šarlatové. Dlanité listy jsou středně zelené a opadavé, nelekejte si, když keř zjara ještě nebude chtít rašit - zdá se, že raší nejpozději ze všech známých odrůd, někdy až o několik týdnů. Na podzim krajní listy zlátnou a mění se na oranžové, lososově růžové až šarlatové, zatímco vnitřní listy keře zežloutnou. V létě mohou trpět na padlí, v případě nákazy je ošetřete vhodným olejnatým přípravkem.

Další devizou této odrůdy je pěkná, velmi uhlazená stavba - větve jsou vzpřímené, tak nějak učesané a působí důstojným dojmem. Keř nevyžaduje řez, ale je možný koncem podzimu nebo v zimě během bezmrazého období.

Japonské javory rostou lépe v kyselejší půdě, vlhčí – nikoli přemokřené, propustné. Kořeny zamulčujte. Mají rády umístění s vyšší vzdušnou vlhkostí, například poblíž jezírek a vodních toků, ale není to nezbytné. Pro syté vybarvení listů jej určitě pěstujte na plném slunci. Plně mrazuvzdorný do cca -29°C.

Poslední revize 19-02-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Acer palmatum 'KATSURA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.