Cedrus libani 'ATLANTICA AUREA'

Cedrus libani
Cedrus libani 'ATLANTICA AUREA'
cedr libanonský
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-10m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 4-7m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:žlutá a modrozelená
KATEGORIE KVĚT
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled foto
Libanonský cedr je u nás nejoblíbenější cedr, který v sobě snoubí dvě základní kvality: nádherný tvar a dobrou odolnost našim zimám. Oproti ostatním druhům cedru existuje méně jeho odrůd, o to zajímavější každá z nich je. Atlantica Aurea je jednou z nich a krom faktu, že je málo běžná, je i velice krásná.

Atlantica Aurea je pomalu rostoucí odrůda libanonského cedru s kuželovitým habitem a malebně kladenými větvemi. Úhel, který svírají s kmenem je dost proměnlivý: 45°až 90°, takže některé jsou více přisedlé jako u atlaského cedru a jiné přísně horizontální jako u libanonského. Tato kombinace zaručuje naprosto unikátní vzezření každého kousku. Jehlice jsou sivě modrozelené, raší světle žlutozelenou barvou, v létě dozrávají do jasně zelené a na podzim s příchodem chladnějšího počasí opět žloutnou.

Díky menší velikosti se vejde i do zahrad s omezeným prostorem - dorůstá 5 až výjimečně 10 metrů do výšky a něco méně do šířky. Dobře snáší stříhání a tvarování, i když pro pěkný tvar není potřeba. Má to v genech od přírody.

Snáší jakoukoli dobře odvodněnou zem přednostně neutrální či lehce alkalické reakce. V kyselé půdě neroste dobře. Protože rychle koření, dobře zvládá i jílovité půdy, pokud je vysazen zjara. Řez je možné provádět na začátku jara nebo v polovině léta. K dobrému růstu potřebuje dostatek slunce, aby nevyholoval spodní větve. I když je mrazuvzdornost libanonského cedru vysoká, nedoporučujeme jej do hornatých regionů s dlouhotrvajícími mrazy ani do mrazových kotlin. Mrazuvzdornost ověřena do -26°C a možná snese krátkodobý výkyv ještě pár stupňů níže.

Poslední revize 21-02-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Cedrus libani 'ATLANTICA AUREA' výška 250-300 cm
STANDARD
VYPRODÁNO -


Podobné rostliny
Cedrus deodara 'AUREA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.