Salix udensis 'GOLDEN SUNSHINE'

Salix udensis
Salix udensis 'GOLDEN SUNSHINE'
vrba sachalinská
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Vrba sachalinská je bujně rostoucí, překrásný druh dlouholisté vrby původem z východní Sibiře, Japonska, Kamčatky a přirozeně ostrova Sachalinu. Doposud byly krom základního druhu zaregistrovány pouze dvě odrůdy: zelenolistá Sekka a tato žlutolistá Golden Sunshine. Objevil ji v roce 2005 Izumi Takuya z Japonska jako sport základního druhu a patent č. PP19370 získala v roce 2008.

Golden Sunshine je odrůda vrby, které se někdy říká také vrba japonská, neboť je přítomná i na okolních ostrovech Japonska, nejen Sachalinu. Nabízí atraktivně zbarvené listy a kompaktní habitus. Opadavé listy jsou při rašení svítivě žlutozelené, během léta se zbarvují do zlatožluté a na konci léta se mění na zářivě limetkově zelenou. Jsou úzce kopinaté, dlouhé 7 až 10 cm a vydrží sytě vybarvené bez jediné známky popálení i na plném slunci a v horkých oblastech. Před olistěním jsou větvičky bohatě obsypány asi 3 cm dlouhými, spíše vzpřímenými jehnědami, jež kvetou ještě v době rašení listů.

Keř roste vzpřímeně a hustě, nemá tendenci se rozpínat jako běžné vrbové keře a tvoří pěkný, poměrně ucelený, baculatý tvar. Roste rychle a lze jakkoli stříhat, nejraději po odkvětu, abyste včelám dopřáli první pastvu. Díky bujnému i hustému růstu je to ideální plotový keř, pokud potřebujete clonu, bez stříhání dorůstá kolem 4m výšky a asi 3m šířky. U mě v zahradě jsem ji vysadil do mokřadu společně se zakrslými břízami, vřesnami a bahenními ibišky a v celém záhonu svítí od jara do podzimu jako maják a skvěle kontrastuje s červenými bahenními lobelkami.

Vrba se pěstuje snadno, vlastně je bez práce - snáší jakékoli půdní podmínky kromě čistě písčitého podloží. Nevadí jí tuhá zem, ani zamokřená. Pěstujte ji v lehkém stínu či na plném slunci, kde bude potřebovat občasnou zálivku v horkých letních dnech. Mrazuvzdorná do min. -27°C.

Poslední revize 05-03-2018.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Salix udensis výška 40-60 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.