Photinia x fraseri 'Oploo1' RED LIGHT

Photinia x fraseri 'Oploo1'
Photinia x fraseri 'Oploo1' RED LIGHT
blýskavka Fraserova
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:rudá a zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Blýskavka Fraserova je výsledkem křížení japonské maminky photinia glabra a čínského tatínka photinia serratifolia. První odrůdou vzešlou z tohoto křížení byl Red Robin a po nějakém čase, který potvrdil obrovský komerční úspěch, se začaly na svět drát nové selekce s mírně odlišnými vlastnostmi.

RED LIGHT je nizozemská selekce oblíbené blýskavky, kterou v roce 2013 představil její stvořitel Alexander van Oploo. Je chráněná evropským patentem EU32555. Je výjimečná zářivě červenou barvou mladých větviček. Zjara raší sytě vínově červeně vybarvené mladé listy, jež zůstávají vybarvené poměrně dlouho, než v létě zezelenají. Ve druhé polovině léta dochází k novému rašení listů a kdybyste to chtěli uspíšit, můžete rostlinu hned po prvním zezelenání mírně ostříhat a naraší celá červená znovu. Listy jsou neopadavé, široce oválné a velmi lesklé - odtud i jméno rostliny blýskavka. Starší rostliny tvoří okolíky krémově bílých květů v polovině jara.

Habitus je hustý a baculatý, což využijete jak v živém plotu tak i v kombinaci s jinými keři. Roste rychle. Řez je možný kdykoli od jara (po mrazech) do půlky léta. Díky výrazné barevnosti je vítaným zpestřením zelených stěn a jehličnatých zákoutí a protože nevypadá příliš běžně, často se využívá i v exoticky laděných zahradách, kde svými vysoce lesklými a unikátně vybarvenými listy snadno evokuje pestrost deštného pralesa a tropických zahrad.

Má ráda vlhká, nikoli zamokřená stanoviště a živnou zem. Vzhledem k vysokému odparu vody z listů doporučujeme řádně zamulčovat a mladé rostliny v horkých letních měsících zalévat. Dobře zakořeněné rostliny jsou naopak velmi odolné letním vedrům. Kyselá půda zajistí sytější barvu listů, ale pro zdraví rostliny není zásadní. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Mrazuvzdorná stejně jako ostatní odrůdy - do cca -24°C. Pokud namrzne, radikálně sestříhejte a znovu a rychle naraší ještě do větší krásy. Není vhodná do venkovních nádob, které přes zimu zůstávají venku.

Poslední revize 08-03-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Photinia x fraseri 'Oploo1' výška 30-40 cm
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Photinia x fraseri 'Oploo1' výška 30-40 cm
HOBBY
PRAHA POŠTOU
Photinia x fraseri 'Oploo1' výška 40-50 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Photinia x fraseri  'RED ROBIN'
Photinia x fraseri 'CAMILVY'
Photinia x fraseri 'ROBUSTA COMPACTA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.