Malus domestica 'RED SPRING'

Malus domestica
Malus domestica 'RED SPRING'
jabloň sloupovitá - středně pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled foto

Red Spring je atraktivně vybarvená odrůda sloupovité jabloně se středně velkými plody. Slupka je sytě červená a velmi lesklá. Chuť je přirozeně sladkokyselá, velmi dobrá, dužina je bílá, křupavá a středně až silně šťavnatá. Dozrává od poloviny října a lze okamžitě konzumovat, nebo uskladnit. V dobrém sklepě vydrží přibližně do konce března. Má dobré výnosy, malé nároky na prostor a je dokonale odolná strupovitosti a není náchylná na padlí.

Je cizosprašná a potřebuje jinou odrůdu jabloně pro opylení. Dobrými opylovači jsou: Čistecké, Fuji, Gala, Golden Delicious, Golden Reinette, Granny Smith, James Grieve + Red, Kent, Melrose, Opal, Pinova, Rajka, Red Delicious, Rubinette, Spartan, Starking a Topaz. Díky sloupovitému růstu tvoří krátké, postranní, plodící výhony, tudíž řez není většinou potřeba. Roste spíše slabě. Mrazuvzdornost do cca -29°C.

Poslední revize 12-03-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus domestica 'SUNCATS'
Malus domestica 'ÈERVENÉ VØETENO'
Malus domestica 'REDCATS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.