Genista tinctoria 'ROYAL GOLD'

Genista tinctoria
Genista tinctoria 'ROYAL GOLD'
kručinka barvířská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kručinka barvířská je naše domácí dřevina, jejíž oblast výskytu zasahuje od suchých a horkých jižních plání až do Skandinávie, kde je možné ji nalézt v podhůří. Vyšším polohám se rostlina vyhýbá nikoli kvůli chladu, ale protože dává přednost hlubokým půdám.

Royal Gold je velmi atraktivní odrůda kručinky barvířské vyznačující se velmi dlouhou dobou kvetení. Tvoří úzce bobovité květy jásavě žluté barvy. Vykvétá koncem června a kvete mohutně po dobu asi jednoho měsíce. Poté nepřestává a stále nasazuje nová poupata, která se rozevírají postupně a sporadicky nabízí tu a tam menší hrozen žlutých květů až do začátku podzimu. Opadavé listy jsou sytě zelené, lesklé, velmi úzce vejčité až krátce kopinaté. Větvičky jsou zelené po celou sezónu a jsou zakončené drobným trnem jako ochranou proti okusu, protože rostlina obsahuje několik druhů látek jedovatých pro dobytek.

Rostlina je bohatá a vcelku hustá, což znásobíte každoročním řezem zjara, kdy ji zakrátíte zhruba o jednu třetinu, neřežte do starého dřeva. Ale můžete ji nechat růst i volně bez řezu. Přirozený tvar je vystoupavě kulovitý, po řezu bývá široce kulovitý. Skvěle se kombinuje s podobnými rostlinami suchomilného typu s rozmarýnovitými listy a vyjímá se i mezi venkovními sukulenty s tučnými nebo velkými listy typu juky a zasypaná kamínky.

Miluje slunce a teplo, ale není choulostivá. Využijete ji do běžných záhonů i větších skalek s propustnou, hlubokou půdou, neboť lépe zvládá sucho než nohy ve vodě. Je dobře mrazuvzdorná do cca -32°C.

Poslední revize 20-03-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cytisus nigricans 'CYNI'
Cytisus x praecox 'ALLGOLD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.