Anemone 'Macane001' WILD SWAN™

Anemone 'Macane001'
Anemone 'Macane001' WILD SWAN™
sasanka
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled foto
Elizabeth MacGregor je velmi aktivní skotská šlechtitelka, která má na svém kontě již mnoho krásných rostlin včetně nádherného velkokvětého kuklíku Scarlet Tempest, a se svým manželem Alasdairem a synem Johnem vedou malou školku ve skotském Galloway. Společně také představili tuto překrásnou sasanku, kterou roku 2001 nalezli jako náhodný semenáč anemone rupicola (sasanka skalňák), což je asijský druh, který byste v přírodě našli v nadmořské výšce 2700-4300 m na skalách a útesech v oblastech od jižního Afghánistánu až po jihozápadní Čínu. V zahradách se jedná o téměř neznámý taxon, přesto velmi spolehlivý a dostatečně mrazuvzdorný. Tato rostlina se zřejmě zkřížila s odrůdou anemone hupehensis, jež jí vtiskla ještě větší odolnost.

WILD SWAN™ je úchvatná sasanka s dlouhou dobou kvetení, nabízející od konce května až do podzimu jednoduché, poměrně velké, bílé květy, jejichž spodek je zdobený nápadně širokým, kouřově fialovým pruhem. Jsou jednoduché s pěti okvětními plátky a střed zdobí efektně kontrastní, sytě žluté tyčinky. Opadavé listy jsou dlanité, mírně lesklé, tmavě zelené. Přirozená výška této odrůdy se pohybuje v rozmezí 20-30 cm v listech a 30-40 cm v době květu, výjimečně až 60 cm výšky v příliš vyhnojených půdách. Rostlina má patent č. PP23132 z roku 2012.

Dopřejte sasankám lehkou, písčitou, mírně kyselou a živnou půdu, která – pokud je budete pěstovat na slunci - nebude vysychat, což zajistíte vydatným mulčem. Ten je nutný i na zimu, jestliže bydlíte v chladnějším regionu. Do začátku kvetení jsou v klidovém období a není třeba je příliš zalévat. Pokud je pěstujete v polostínu, dbejte na to, aby zem byla sice vlhká, ale dobře odvodněná. Nesnáší přemokření, zejména v klidovém období. Konečná mrazuvzdornost nebyla určena, vyzkoušena je do -25°C a díky původní lokalitě lze předpokládat, že zvládne dočasně ještě pár stupňů níže, což je nutno otestovat.

Poslední revize 03-06-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.