Hydrangea arborescens HOVARIA HAYES STARBURST

Hydrangea arborescens
Hydrangea arborescens HOVARIA HAYES STARBURST
hortenzie stromečkovitá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

HOVARIA HAYES STARBURST je výjimečná odrůda hortenzie stromečkovité, která paradoxně vůbec není stromečkovitá. Nalezl ji pěstitel Hayes Jackson ve své zahradě v americké Alabamě jako přirozenou mutaci velmi staré a oblíbené odrůdy Annabelle. Značka HOVARIA ji nyní přináší i do Evropy jako zpestření nabídky časně kvetoucích hortenzií začátku léta.

HOVARIA HAYES STARBURST, někdy také zjednodušeně nazývaná Double Annabelle, je plnokvětá varianta hortenzie Annabelle s bílými až světle limetkově nazelenalými, sterilními květy v hlavní fázi od června do července a některé zdroje uvádějí, že za ideálních podmínek dokáže kvést až do začátku září. Květní laty jsou plošší až půlkulaté a velmi bohaté. Nevoní. Perfektně kontrastují s tmavě zelenými, podlouhle vejčitými, matnými, opadavými listy s mírně pilovitým okrajem.

Hortenzie stromečkovitá je naprosto mrazuvzdorný druh, který kvete extrémně bohatě i po radikálním sestříhání zjara (zpětný řez na cca jednu čtvrtinu výšky keře). Řezem zajistíte kompaktní a hezčí keř, ale proveďte jej až po dvou letech po výsadbě. Pěstovat jí můžete v téměř jakékoli propustné a vlhčí zemi, přednostně výživné, ale hnojení není nutné. Potřebuje častější zálivku v horkých měsících. Snáší jakoukoli světovou stranu a pH půdy. Plně mrazuvzdorná min. do -34°C.

Poslední revize 12-06-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea arborescens 'ANNABELLE'
Hydrangea arborescens 'Abetwo' STRONG ANNABELLE®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.