Coreopsis LIL' BANG™ 'Daybreak'

Coreopsis
Coreopsis LIL' BANG™ 'Daybreak'
krásnoočko
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:zlatá a rudá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Krásnoočka jsou nesmírně populární, nenáročné trvalky, které díky zářivým barvám květů dokáží okouzlit jak milovníka venkovských zahrádek, tak i nadšeného pěstitele z městské zahrady. Americký šlechtitel Darrell Probst má na svém kontě hned 2 série těchto trvalek, které se jmenují Velký třesk (Big Bang™) a Malý třesk (Lil' Bang™) a z té druhé pochází kompaktní a bohatě kvetoucí rostliny, jako je odrůda LIL' BANG™ Daybreak vyšlechtěná v roce 2009.

LIL' BANG™ Daybreak je nádherné krásnoočko s nápadnými květy tvaru velké sedmikrásky. Jsou sytě zlatožluté s velkým hnědočerveným okem uprostřed. Té tmavě barvy je tolik, že by stálo za zvážení, zda se nejedná o hnědočervený květ se zlatožlutými okraji. A jako bonus střed zdobí malý žlutý knoflíček tyčinek. Kvetou od června až do prvních mrazů. Stonky jsou vzpřímené, pevné a nepolehavé. Jsou asi 20 cm a díky neustálému větvení celá rostlina do léta doroste asi 40 cm a tvoří bohatý a kompaktní trs. Listy jsou středně zelené, podélně třílaločné, úzce kopinaté a elegantní. Krásnoočko Daybreak je téměř sterilní, takže se kolem nerozsévá semeny. Patent č. PP27138 byl vydán roku 2016.

Krásnoočka jsou nenáročné na půdní typ a nevyžadují údržbu. Dobře snáší sucho, proto jsou populární do skalek. Výška nepřesahuje 30 cm a trs roste velmi kompaktně a hustě. Pro neustálou tvorbu květů doporučuje odstříhávat stonky s odkvetlými květy až k paždí s listem, kde se vytvoří nové poupě. Je to nápadná součást trvalkových záhonů, stejně jako atraktivní zpestření mezi dřevinami. Plně mrazuvzdorné do cca -29°C.

Poslední revize 21-06-2018.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Coreopsis grandiflora 'RISING SUN'
Coreopsis BIG BANG™ 'COSMIC EYE'
Coreopsis LI'L BANG™ 'ENCHANTED EVE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.